spot_img

Muzyka klasyczna w Willi Caro

spot_img

Recital fortepianowy Szczepana KończalaZbliża się kolejny majowy „Podwieczorek Muzyczny w Willi Caro” czyli spotkanie z muzyką klasyczną. Tym razem muzycznie umili nam czas Szczepan Kończala, który zaprezentuje interpretacje utworów Józefa Haydna, Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego.

Gorąco zachęcamy wszystkich do wybrania się do Willi Caro gdyż Szczepan Kończala jest mistrzem jeśli chodzi o klawisze fortepianowe. katowickiego Liceum Muzycznego i Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie prof. Józefa Stompla. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Dang Thai Sona, Wiktora Mierżanowa, Bernarda Ringeissena, Andrzeja Jasińskiego i Krystiana Zimermana. Zwycięzca ośmiu międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz laureat wielu innych, półfinalista Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2005 r. Jako solista koncertował m.in. z Sinfonią Varsovią, Estońską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Orquestra Gulbenkian. Ma na swoim koncie także recitale solowe w kilkunastu krajach Europy oraz w RPA, Gruzji, Japonii i Kanadzie.

Koncert odbędzie się 13 maja o godzinie 16.00 w Willi Caro. Bilety dostępne będą w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3) oraz przed koncertem w Willi Caro. Imprezę organizują Muzeum w Gliwicach i Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, a wspiera miejski samorząd.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły