spot_img

Targowisko jednak bez rewolucji. MZUK: Targ przejdzie „lifting”

spot_img

Jak informuje Miejski Zakład Usług Komunalnych w Gliwicach nastąpiła zmiana planów dotyczących modernizacji targowiska miejskiego przy ul. Lipowej. Inwestycja nie będzie realizowana w projektowanym zakresie.

– Wsłuchując się w głosy sprzedających oraz kupujących zapadła decyzja o odstąpieniu od gruntownej modernizacji, by zachować klimat miejskiego targowiska. Zamiast planowanych zmian Targ Lipowy przejdzie „lifting”. Poprawione zostanie zaplecze sanitarne oraz przeprowadzony remont ogrodzenia – poinformował dzisiaj MZUK w Gliwicach.

Projekt modernizacji, który nie dojdzie do skutku

Planowana wcześniej gruntowna modernizacja targowiska była podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich dotyczył przetargu na zakup kontenerów, w których zainteresowani sprzedawcy handlowaliby na zastępczym terenie przy stadionie Piasta Gliwice. Następnie  kontenery po zakończonej inwestycji wróciłyby na zmodernizowane targowisko wraz ze sprzedawcami. Przetarg nie został rozstrzygnięty, złożona oferta była droższa od sumy przeznaczonej na ten cel przez miasto.

– Z uwagi na bardzo wysokie koszty, które miałyby być przydzielone na modernizację targowiska, podjęta została decyzja o odejściu od zaplanowanych działań – tłumaczą urzędnicy.

Niezbędne prace są zaplanowane na przyszły rok.

Źródło: MZUK w Gliwicach

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły