SixSilver Jubiler Gliwice

Wkrótce stary stuletni most w ciagu ul. Wrocławskiej czeka rozbiórka. Zastąpi go nowy obiekt, który będzie odpowiadał aktualnym normom technicznym.

FORUM

W związku z realizacją robót konieczne będzie zamknięcie części ul. Wrocławskiej w rejonie prac i wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. 

Jak zminimalizować utrudnienia dla kierowców, zamykając przejazd odcinkiem ul. Wrocławskiej na czas prac związanych z wyburzeniem i budową nowego obiektu mostowego nad rzeką Kłodnicą? 
Którędy poprowadzona powinna zostać alternatywna trasa przejazdu dla zmotoryzowanych, na czas robót?

— Od chwili wyłonienia wykonawcy prac, trwają zaawansowane analizy i rozmowy związane z przygotowaniem tymczasowej organizacji ruchu.
Trasą tą, poruszać się będą nie tylko samochody, ale także autobusy komunikacji miejskiej. — wyjaśnia rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Jadwiga Jagiełło Stiborska,

W sobotnią noc odbył się przejazd techniczny autobusu, który miał na celu sprawdzenie, czy znajdujące się na etapie propozycji założenia organizacji ruchu, będą optymalne.

Według wstępnych planów, autobusy kursujące ul. Wrocławską miałyby poruszać się ulicami: Wrocławską, Strzody, Dworcową, Kłodnicką, do ulicy Częstochowskiej. 

Autobusy, których trasa prowadzi ul. Strzody, przejeżdżałyby ulicami: Wyszyńskiego, Dworcową, Kłodnicką, do ulicy Częstochowskiej. 

Alternatywnie, przystanek z ul. Wrocławskiej znajdujący się przy budynku Straży Pożarnej zostałby tymczasowo utworzony na ul. Kłodnickiej.

13 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, w jaki sposób zaplanowana zostanie możliwość przejazdu w kierunku centrum miasta z pojazdów startujących z ulicy Strzody, tj. ze szkoły nr 28 i z budynków mieszkalnych usytuowanych przy ul. Strzody po stronie parzystej (po stronie szkoły).

  2. Alternatywnie, przystanek z ul. Wrocławskiej znajdujący się przy budynku Straży Pożarnej zostałby tymczasowo utworzony na ul. Kłodnickiej. To wymyśliłam ja Jadwiga Jagiełło Stiborska. Żeby Gliwiczanom żyło się lepiej. Dziękuję.

  3. Dzisiaj w Gliwicach Jaki jest sens prowadzenia ruchu autobusowego przez waska ul.Klodnicka, i do tego jescze zlokalizowanie na niej przystanku autobusowego. Juz mozna sobie wyobrazic zakorkowana ulice przez zatrzymujace sie autobusy przegubowe i ruch samochodow z kierunku Wroclawskiej i Pl.Pilsudskiego i jadace samochody z przeciwka od Konarskiego.
    Nie lepszym rozwiazaniem jest puszczenie ruchu autobusow dalej ul. Dworcowa w kierunku Pl.Piastow?!

  4. Zastanówcie się którędy kierowcy mają jeździć, Wrocławska zamknięta, Jagiellońska zamknięta, to jest chore ! jak można robić jeden remont nie kończąc drugiego?? Dzisiaj w Gliwicach !

  5. Juz widze, jak na Klodnickiej w godzinach szczytu zatrzymuja sie dwa przegubowce i jeden zwykly autobus, a za nimi sznur samochodow od strony Zwyciestwa i Wroclawskiej. A z przeciwka samochody od strony Konarskiego.

  6. Przystanek na Kłodnickiej to totalna pomyłka. To już lepiej na Częstochowskiej zaraz za kłodnicką

  7. Według wstępnych planów, np. autobusy kursujące ul. Wrocławską miałyby poruszać się ulicami: Wrocławską, Strzody, Dworcową, Kłodnicką, do ulicy Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here