Mają zapewnić bezpieczeństwo pieszym w Gliwicach, właśnie rozpoczęły się prace przy budowie kolejnych dwóch. Chodzi o tzw. wysepki na przejściach na pieszych.

Lada dzień, pojawią się one na ul. Daszyńskiego za skrzyżowaniem z Zachodnią Obwodnicą Miasta – w kierunku Ostropy. Na początku roku na ul. Daszyńskiego powstały już pierwsze dwa azyle. Wybudowano je w okolicach skrzyżowania z ulicami: Ficka i Św. Ludwika.

W tym roku rozwiązania takie wprowadzono także na ul. Jasnogórskiej, Świętojańskiej i Tarnogórskiej. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych zwłaszcza w tych miejscach, gdzie jezdnia jest szeroka i przejście na drugą stronę ulicy może zajmować pieszemu nieco więcej czasu.

Azyle drogowe, montowane przy przejściach dla pieszych tworzą wyspy, które są dobrze widoczne dla kierowców, tym samy stanowią dla nich dodatkową informację o zlokalizowanym przejściu. Azyle zawężają także pasy ruchu, zmuszając samochody do wolniejszej jazdy.

2 KOMENTARZE

  1. W ogóle nakazać chodzić i podróżować na piechotę , a kierowców do azylu. Po co samochody, lepsze są kajaki.

  2. Na Dworcowej na wysokości ziarenka takie cos należy zrobić, tam notorycznie dochodzi do wymuszeń. Jeden sie zatrzyma a drugi pędzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here