SixSilver Jubiler Gliwice

Park Chrobrego, rozbudowana SP nr 13, biurowiec Dworcowa 25 i biura The Software House w Starej Poczcie – aż cztery lokalizacje z Gliwic biorą udział w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną.

Ruszyło internetowe głosowanie na najlepsze realizacje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Oddać głos można do końca sierpnia br. na stronie www.nnp.slaskie.pl.  Do tegorocznej 20. jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono 33 realizacje, w tym aż cztery z Gliwic.

hop

Głosować można m.in. na zagospodarowanie Parku Chrobrego, rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z zagospodarowaniem terenu, budynek biurowo – usługowy przy ul. Dworcowej 25 oraz biura The Software House w budynku Starej Poczty.

Realizacja, która zdobędzie najwięcej głosów zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Zwycięzców konkursu, który rozstrzygnie jury, poznamy we wrześniu. Uroczystość ogłoszenia wyników odbędzie się w październiku br., podczas uroczystej Gali organizowanej w Muzeum Śląskim z okazji XX–lecia konkursu.

hopijedziesz

11 KOMENTARZE

 1. Brudne Zwycięstwa, brudny rynek, park Chrobrego już dewastowany, a kto miał okazję ostatnio być na dworcu PKP i okolicach. Łatwo lekką ręką wydawać miliony wyciągnięte od podatników, ale gospodarować i dbać o to co już wykonane nie ma komu…
  S.G.L. – słoma gowno las ….

 2. Wrażliwość na estetykę z gustem, to nie przejaw malkontenctwa. Zdaniem osób mnie znających – uchodzę za jednego z tych pozytywnych “świrów” na punkcie Gliwic. Tak, przeogromnie lubię to miasto od najwcześniejszego dzieciństwa. Moim zdaniem tysiące rzeczy zmieniło się w nim na plus. Ale zawsze przeszkadzała mi w tych całych rekultywacjach terenu jedna, towarzysząca niestety Gliwicom cecha: coś naprawdę dobrze zaprojektowane, zostaje w niezrozumiały dla mnie sposób zepsute beznadziejnymi dodatkami.

 3. Park Chrobrego? A gdzie toalety ??? To półprodukt. Gdzie ścieżka wzdłuż Kłodnicy ? Nadal ma być klepiskiem? Często tamtędy chodzę. Za plac dla dzieciaków należy im się Order Uśmiechu (choć czerwień tych instalacji, moim zdaniem – wkomponowana do parku jak pięść do nosa). A te mało odporne na wandali (już się rozsypują) pseudoławkotrumny z tworzywa? Co to w ogóle jest??? Do tego nawiązujące stylistyką do lat 70 ubiegłego stulecia, wybijających oczy betonów, np. z napisem “Park Chrobrego”.
  Tam brawa za regulację i nasadzenia pięknej zieleni, czy gustowne alejki, w miarę przystępne oświetlenie, ale nic poza tym. Za te potężne pieniądze tam wydane można by uczynić to z gustem i adekwatnie do wieku tego parku…
  Co do innych miejsc publicznych, zgłoszonych do konkursu… Echhhh…. Ręce opadają.

 4. Zdarzyło mi się spacerować Zwycięstwa, za grupą kilu młodych obcokrajowców. Jeden z nich był przewodnikiem, a reszta szła i słuchała , co ma do przekazania. Idąc tak od Rynku w stronę dworca , opisywał historię miasta. I wtedy przyszedł czas na nazwanie ul. Zwycięstwa , główną ulicą. W życiu takiego śmiechu i prychania nie słyszałam. Cóż takie przestrzenie , jakie i miasto. Zamknięte dla ludzi , otwarte dla biznesu. Biurowce , a jak są . A na ulicach syf, czasy minione biją po oczach i po nogach , spacer po chodnikach przypomina Wielką Pardubicką. Uliczki okalające rynek powinny zmienić nazwę na Szalet Miejski i Hasiok. Park Mickiewicza na całodobową pijalnię napojów wysokoprocentowych. I można by tak wyliczać, gdyby nie TFUNERW , no tak tak , tutaj miasto błysnęło , jak nigdy dotąd. Zamknęło ulicę, bez żadnego przygotowania, zapominając o mieszkańcach tej dzielnicy , dodatkowo w tym czasie prowadząc remont skrzyżowania Kościuszki i Zygmunta Starego. Tak w Gliwicach mamy przestrzeń Publiczną – nie publiczną, ale wyróżnianą . I przestrzeń publiczną, o której miasto zapomina , bo na niej nie zarabia, a to ona wymaga działań. Nie ma to jak dbałość o podatnika – mieszkańca w jednym z najbogatszych miast w Polsce.

 5. Mieszkam w Gliwicach bo nie mam innego wyjścia. Nigdy nie zagłosuję na Gliwice, na jakąś ” przestrzeń publiczną ” z winy gospodarza….jego niegospodarności. Gospodarz miasta dopuścił do powstania potwora betonowego, gdzie w rejonie dworca i pl.Piast nie ma drzew ładnej zieleni z kwiatami. Niezliczone ilości drzew zostało wyciętych, które nie tylko oczyszczają powietrze ale produkują tlen, wodę oczyszczają, obniżają temperaturę w czasie upałów czy dają schronienie ptakom. Człowiek nie jest w stanie wybudować takiej darmowej oczyszczalni. Jedno duże drzewo produkuje tyle tlenu co 1700 dziesiecioletnich drzew. Ludzie skarżą się, że jest gorąco w upalne dni, że trudno oddychać czy jest duże zapylenie ale jak ma być dobrze skoro drzew nie ma. Drzewa nawilżają przesuszone i zapylone powietrze w mieście. Dlaczego ludziom tak dobrze oddycha się w lasach?…właśnie z tego powodu. Dlaczego w Gliwicach nie ma drzew iglastych ? Niektóre gatunki wydzielają związki chemiczne zwane fitoncydami, które działają bakteriobójczo.
  Dalej, plac betonowy po Hucie Gliwice( w upalne dni jakie ogromne ilosci gromadzi ciepła, które oddaje w nocy i po co?) i budynek dyrekcji od wielu lat jest niewykorzystany, to kosztuje i to my podatnicy to utrzymujemy bo taki beznadziejny jest nasz gospodarz…
  I tak mógłbym ” sypać jak z rękawa przykłady “.
  To do Pana kieruję te słowa niedoszły Panie ” profesorze “. To drobne przykłady lecz jak wymowne.

 6. Jak ktos jest malkontentem to zawsze znajdzie dziure w calym !! Jesli kocha sie Gliwice jako miasto to jednak zapraszam by wybrac chociaz jedna z proponowanych i zgloszonych realizacji z Gliwic w nin. konkursie na Najlepsza Przestrzen Publiczna. Zabierze ci to tylko minute a o Gliwicach w sensie pozytywnym moze byc znowu glosno jesli zostana zwyciesca konkursu.

 7. brudne Zwycięstwa , teatr ruina , budynek dyrekcji po hucie,szpital na Kościuszki,wieża ciśnień na Sobieskiego,wielka chęć usunięcia drzew na Mickiewicza ,ul Chorzowska jakże piękna,Zameczek Leśny -taki obiekt doprowadzony do jakże pięknej ruiny i wiele innych osiągnięć frankiewicza i oczywiście jego zastępców i radnych doprowadziło przez te lata niszczycielskiej działalności do tak pięknej wizytówki Gliwic

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here