W Gliwicach podobnie jak w każdym innym mieście w Polsce są mniej i bardziej pożądane dzielnice do mieszkania. Najlepsze dzielnice w miejskim stylu każdego roku przyciągają nowych mieszkańców. Klimat Gliwic jest w nich mocno odczuwalny, a ceny za metr kwadratowy na rynku pierwotnym zróżnicowane. W których dzielnicach, jeśli chodzi o styl miejski najbardziej opłaca się mieszkać?

Piękne miejsca do zamieszkania w Gliwicach

Jeżeli chodzi o nowe mieszkania w Gliwicach, warto zapoznać się z kilkoma dzielnicami. Niezależnie od tego, czy wolicie spokojną i zieloną okolicę, zabytkowe centrum czy nowoczesną deweloperkę – wszystkie te możliwości znaleźć można w Gliwicach.

Wilcze Gardło

To część miasta, która w rankingach na najbezpieczniejsze regiony Gliwic stanowczo zwycięża. Najmniejsza dzielnica Gliwic znana jest z willowego typu zabudowy, co jest szczególnie ważne dla lubiących estetyczne przestrzenie. W budynkach widać starogermańską tradycję, która przywołuje wspomnienia z sielankowych wiejskich domów babć i dziadków. To również stosunkowo młody teren miasta, ponieważ do jego wnętrza został wciągnięty w latach 30. XX wieku, kiedy to z małej wioski Smolnica postanowiono stworzyć nowe osiedla. 

Śródmieście

Najstarsza dzielnica Gliwic. To tutaj znajduje się zabytkowa Starówka, rynek, ratusz i wiele innych obiektów związanych z turystyką. Dla lubiących kulturę, życie nocne miasta oraz poruszanie się pieszo – to idealne miejsce do życia i obcowania ze sztuką oraz kulturalną stroną miejscowości. W tym regionie mieszczą się muzea, kina, galerie, restauracje, kawiarnie, deptaki spacerowe oraz malownicze przykłady dawnej architektury.

Sośnica

Dzielnica granicząca z Zabrzem charakteryzuje się zabudową typowo blokową. Jeśli lubisz zbudowaną społeczność, integrację z innymi mieszkańcami oraz bliskość do sklepów czy szkół – to miejsce jest dla Ciebie. Szczególnie polecana jest osobom z rodzinami lub planującymi rodziny. Blisko tu do autostrad, co ma niebagatelne znaczenie przy chęci podróżowania.

Wójtowa Wieś

Wieś powstała już w XVI wieku. I choć istnieje już setki lat, to pojawia się tam coraz więcej nowych mieszkań deweloperskich. Bliskość natury, obrzeża miasta oraz sporo niezagospodarowanych przestrzeni sprawia, że miłośnicy wiejskiej sielanki wybierają właśnie ten teren na swoje miejsce do życia. 

Dlaczego warto zamieszkać w tych dzielnicach?

Lokalizacja jest bardzo ważna. Jeżeli mieszkanie znajduje się naprawdę blisko ważnych dla nas miejsc, to wszędzie jest blisko. Banki, szkoły, przedszkola, sklepy, restauracje, rozmaite instytucje znajdujące się nieopodal powodują, że bez trudu można przemieścić się tam pieszo. Miejski styl Gliwic to także niepowtarzalny klimat.

Pierwotny rynek nieruchomości w Gliwicach jest bardzo atrakcyjny. Miasto rozwija się dynamicznie. Coraz więcej ludzi kupuje mieszkania w Gliwicach, a oferowane nieruchomości łączą sprawdzone rozwiązania z nowoczesnością. Ludzie cenią sobie wygodę, poczucie bezpieczeństwa, intymności i komfortu, a opisane dzielnice pozwalają cieszyć się tym, gdzie się mieszka. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here