Jakie imiona najczęściej nadawano maleńkim gliwiczanom urodzonym w 2019 roku? Czy znów przeważały wiodące ogólnopolskie trendy? Oto co mówią na ten temat rejestry gliwickiego Urzędu Stanu Cywilnego.

W całym minionym roku w naszym mieście przyszło na świat 2149 dzieci – 1108 chłopców oraz 1041 dziewczynek, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Liczba sporządzonych aktów urodzeń była jednak większa! Doliczając bowiem wpisane do Systemu Rejestrów Państwowych akty urodzenia dzieci obywateli polskich sporządzone za granicą, wychodzi, że w 2019 roku przyszło na świat aż 2508 dzieci gliwiczan.

Najpopularniejszymi imionami AD 2019 były – dla chłopczyka – Jakub(obdarzono nim 51 szkrabów), a dla dziewczynki Zuzanna (występuje w roczniku łącznie 56 razy). Co ciekawe, imiona te plasują się w pierwszej dziesiątce gliwickich, śląskich i ogólnopolskich rejestrów od dobrych kilku lat!

Kto „gonił” w Gliwicach Zuzie i Kubusiów? Wśród chłopców o palmę pierwszeństwa rywalizowali: Jan (tym imieniem obdarzono45 maluchów), Filip i Szymon (wystepują po 42 razy) oraz Aleksander (35). W gronie dziewczynek, poza Zuzią, królowały imiona takie jak Hanna (44), Zofia (41), Maja i Lena (po 37) oraz Alicja (36).

Do najrzadszych imion nadawanych gliwickim dzieciom w minionym roku należały: Balbina, Maryla, Elżbieta, Larysa, Faustyna, Jessica i Józefina, Kryspin, Albert, Roch, Amadeusz, Ryszard, Ziemowit i Edgar. Być może obdarzone nimi maluchy spotkają się w piaskownicy lub szkolnej ławce z rówieśnikami o obcojęzycznych imionach, takich jak Vivien, Amira, Aurora, Kira, Aurelia, Greta, Abigail, Kirił, Justin, Noah i Arsen?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here