W kontekście trwającego w Gliwicach festiwalu „Ulicznicy”, CH FORUM odwiedzi wrocławsko-opolska Grupa Improwizacyjna Narwani z Kontekstu.

Kolejną piątkową dawkę śmiechu (26 lipca, godz. 19.00) CH FORUM funduje swoim gościom jako partner i zarazem jedna z festiwalowych scen.

Spektakle w gliwickim centrum odbywają się w formule Objazdowego Domu Kultury – imprezie towarzyszącej festiwalowi. Ich miejscem jest Forum Inspirujących Spotkań (parter, d. CCC) – przestrzeń zaadaptowana na cele artystyczno-rozrywkowe. Wstęp jest wolny.

Grupa Improwizacyjna Narwani z Kontekstu powstała w 2010 roku z członków Kabaretów Chyba, Dabz i Fczfartek. Systematycznie pojawiają się w Opolu w Teatrze im. J. Kochanowskiego, tworząc Kabaretowe Wieczory Artystyczne (KAWA). Grupa na scenie tworzy na żywo skecze, scenki rodzajowe, piosenki, wiersze, improwizuje quasi-gry telewizyjne. 

Tematy, bohaterów, miejsca akcji podrzuca publiczność, mając tym samym realny wpływ na niemal wszystko, co dzieje się na scenie. Zapewnia to nieustanny kontakt z widownią, sprawiając, że każdy występ jest czymś więcej niż spektaklem do biernego oglądania.

Inspiracją dla improwizacyjnego wyżywania się na scenie był telewizyjny program „Whose line is it anyway”, ale prawdziwie stymulującą częścią występu są widzowie, którzy sprawiają, że każdy występ jest niepowtarzalnym wydarzeniem i zaskakuje zarówno publiczność, jak i artystów.

Gliwickie CH FORUM o widzów, zwłaszcza tych najmłodszych, dba również w festiwalowe soboty. Zaprasza w nie do odwiedzania od godz. 14:00 swojej Alejki w Parku Chopina. To miejsce kreatywnych, ale zarazem beztroskich zabaw dziecięcych, także zręcznościowych, w sąsiedztwie innych wydarzeń festiwalowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here