Klony polne już pojawiły się na ul. Toszeckiej. Nasadzone zostały m.in. w miejscach, gdzie wcześniej rosły drzewa martwe, zamierające, a także takie, które przez zaburzoną statykę i ubytki pni stanowiły duże zagrożenie w ruchu drogowym. Nasadzenia zastępcze prowadzone są od ronda im. Lecha Kaczyńskiego w kierunku ul. Świętojańskiej.

W miejsce starych, „schorowanych” drzew, nasadzono klony, bowiem są one bardzo wytrzymałe na niełatwe, miejskie warunki. Niestraszna im susza, zasolenie gleby czy zanieczyszczenie powietrza. Posiadają dodatkowy, ozdobny atut. W sezonie wegetacyjnym drzewa mają żywo zielone liście, a jesienią przebarwiają się na intensywny żółty kolor.

Ze względu na ich umiejscowienie ważne jest także to, że klony mają węższą koronę, dzięki czemu drzewa nie będą kolidowały ze skrajnią drogową i nie będzie konieczności ich przycinania. Tym samym nie zostaną narażone na infekcje grzybowe, które prowadzą do powstawania wypróchnień.

W pasie drogowym ul. Toszeckiej, pomiędzy nowymi nasadzeniami pozostało jeszcze kilka sztuk klonu pospolitego odmiany ‘Globosum’, drzewa te zostaną przesadzone w przyszłym sezonie wegetacyjnym, jako uzupełnienie szpalerów drzew tej odmiany, wzdłuż innych ulic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here