Dbanie o zdrowie dla wielu z nas jest istotnym elementem codzienności. O ile nauczyliśmy się już, że odżywcza dieta i nawadnianie organizmu mają kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia, o tyle istnieją takie aspekty zdrowia, o których wciąż często zapominamy. Sprawdzamy, które części organizmu najczęściej zaniedbujemy i podpowiadamy, jak to zmienić!

Uszna sprawa

Higiena uszu dla wielu z nas wciąż jest tajemnicą. Nauczeni doświadczeniem do czyszczenia kanału słuchowego używamy patyczków higienicznych, które w rzeczywistości nie tylko nie sprawdzą się jako narzędzie służące higienie, ale stanowią również realne zagrożenie dla zdrowia. Patyczek może wepchnąć woskowinę w głąb przewodu słuchowego, co doprowadzi do stworzenia się korka woskowinowego. Używanie tego akcesorium może się skończyć nawet przebiciem błony bębenkowej – a to już niezwykle bolesna i niebezpieczna sytuacja.

Dlatego też do czyszczenia uszu należy używać wyłącznie specjalnie do tego przeznaczonych sprayów. Preparat taki składa się z naturalnych olejków, które pomagają woskowinie się rozpuścić, co ułatwia usunięcie jej nadmiaru z przewodu słuchowego.

Co z tymi oczami?

Istotne jest również skrupulatne dbanie o oczy. Każdego dnia wystawiamy je na działanie niebezpiecznych czynników zewnętrznych. Wpatrujemy się w ekrany komputerów i smartfonów, nie używamy okularów nawet wtedy, gdy jest to niezbędne, żyjemy w zanieczyszczonym środowisku. Wszystko to negatywnie wpływa na kondycję naszych oczu. Żeby im pomóc, należy zacząć od nawilżania. Do tego celu sprawdzą się wysokiej jakości krople. Do tego ćwiczenia – pracując przy komputerze, przynajmniej raz na godzinę odrywajmy wzrok od ekranu. Nie zapominajmy o mruganiu, by cały czas nawilżać oczy. I wysypiajmy się! To niezwykle istotne dla narządu wzroku.

Męskie problemy

Mężczyźni powinni nauczyć się również dbać o zdrowie prostaty. Pomocny może być ekstrakt z palmy sabałowej, która wspomaga utrzymanie prawidłowego działania gruczołu krokowego. Wpłynie on pozytywnie na funkcjonowanie dróg moczowych, w tym na prawidłowy przepływ moczu. Dobry suplement diety z wyciągiem z palmy sabałowej powinien być standaryzowany na zawartość kwasów tłuszczowych. Producent musi zadbać także o kontrolowaną czystość mikrobiologiczną. Tylko w ten sposób wsparcie prostaty będzie kompleksowe i efektywne.

Kobieca higiena

Teraz pora na panie. Każda kobieta powinna skrupulatnie dbać o higienę intymną. W ten sposób zapewnimy sobie nie tylko zdrowie, ale również komfort i dobre samopoczucie na co dzień. Najlepiej nosić bieliznę z naturalnych, przewiewnych materiałów. Rezygnujemy z mycia okolic intymnych mydłem, wybieramy do tego celu specjalne płyny, pianki i żele. W razie potrzeby możemy również sięgnąć po specjalne preparaty probiotyczne przeznaczone do dbania o prawidłową florę bakteryjną pochwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here