Oszust przejmuje czyjeś konto na portalu społecznościowym, potem, podszywając się pod właściciela, wysyła do jego znajomych prośbę o pożyczkę i, niestety, to działa!

Starsi ludzie dają się nabrać metodą „na wnuczka”, wpuszczają do mieszkań domokrążców, a teraz, jak się okazuje, znaleziono metodę również na młodych.

Jak tym razem działają oszuści?

Przejmują konta użytkowników i wysyłają wiadomości do ich znajomych. Jeśli twój kolega lub koleżanka nagle przesłali ci poprzez komunikator prośbę o pożyczkę w formie przelewu na wskazane konto, nie czyń tego bez wcześniejszej weryfikacji, czyli rozmowy z zainteresowanym.

Policja przestrzega przed tym oszustwem nie bez powodu. Wczoraj 25-letni gliwiczanin, stracił w ten sposób 1500 złotych, dwa dni wcześniej młoda gliwiczanka „wsparła” finansowo podszywającego się pod kolegę oszusta. Policja wszczęła w tych sprawach dochodzenia.

 

34 KOMENTARZE

  1. Dostałem taką prośbę o przesłanie 100,- złotych. Odpisałem, że mam tylko banknot 200-złotowy i niech mi najpierw on przyśle 100,- zł to ja mu odeślę resztę. Wciąż czekam…

  2. Jadwiga Wałynia to ściema… no jak przez fejsa kasę dasz? Ktoś poda nr konta? I bezmózgi jakieś tak pożyczają? Ja bym chyba do tego znajomego zadzwoniła i objechała, że załatwia takie coś przez neta zamiast zwyczajnie przyjść albo zadzwonić normalnie…

  3. Naiwnosc ludzka nie zna granic, niech przyjdzie osobiscie albo zadzwoni a i tak nie pożycze, bo nie nie pzyczam nikomu pieniedzy, raz bardzo , bardzo temu pozyczyłam kolezance 200 zl i do dzisiaj jej nie widze. To mnie nauczyło. A pozyczanie na portalu to juz bezmyslnosc..

  4. Lukasz Adamiuk ja jak potrzebuję to i o 10 zł pojadę osobiście że względu że pewnych spraw nie załatwia się przez telefon. I nie wyobrażam sobie inaczej ale każdy robi jak uważa za słuszne

  5. I niby ktoś się na to nabiera? I jak te pieniądze niby ten oszust odbiera? Ściema jakaś…. Poza tym jak już musiałabym życzyć od znajomego to są do tego telefony. I nr telefonów znajomych się ma. Dla mnie idiotyzm załatwianie tego przez facebooka….

  6. Agnieszka Paruzel zależy o ile proszą ja czasem kolegów proszę o 10zl bo akurat nie mam na koncie a musze wysłać przelew 🙂 o 10 zl nie będę jeździł : ) to cwane bestie : )

  7. To że są włamania na kontach społecznościowych to mnie nie dziwi ale fakt jak ktoś może prosić o pożyczkę przez komunikator to już tak. Rozumie że różne są przyjaźnie i życiowe sytuacje ale jak potrzebuję pożyczyć kasę to osobiście prosi się o pożyczkę. Są pewne zasady i pamiętajcie o nich, pewnych spraw nie załatwia się przez telefon A co dopiero przez media społecznościowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here