protestW najbliższą sobotę, 31 marca, zostanie przeprowadzona w śródmieściu Gliwic akcja protestacyjna przeciwko planowanemu wprowadzeniu opłat za korzystanie z autostradowych obwodnic  miasta. 

Uczestnicy akcji  zamierzają domagać się od władz państwowych zapewnienia trwałej  możliwości bezpłatnego przejazdu trasami A1 i A4 w obrębie Gliwic.

Takie rozwiązanie – jak wiadomo – przyjęto już zresztą w niektórych ośrodkach metropolitalnych w naszym kraju, w tym m.in. we Wrocławiu. Nie ma więc powodów ustanawiania odmiennych zasad w naszym mieście. Organizatorzy akcji uważają, że gliwiczanie nie mogą być karani za korzystanie z istniejących obwodnic drogowych. Zapowiadane wprowadzenie autostradowych opłat przyczyni się bowiem tylko do dalszej degradacji zatłoczonego śródmieścia, które będzie się borykać ze skutkami  wzmożonego ruchu drogowego.

Sobotnia akcja rozpocznie o godz. 12.00 na placu przed dworcem PKP. Jej uczestnicy przejdą następnie ulicą Zwycięstwa do Rynku. Tam przewidziano krótki mityng, podczas którego odpowiednia petycja ma być wręczona gliwickim posłom. Organizatorzy zachęcają zainteresowanych mieszkańców miasta do licznego uczestnictwa w zaplanowanym proteście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here