SixSilver Jubiler Gliwice

Każdego roku wraz z pojawieniem się mrozów nie brakuje ryzykantów korzystających z lodowisk powstałych na dzikich zbiornikach wodnych. Niestety jest to bardzo zdradliwa i niebezpieczna rozrywka, co znajduje odbicie w rosnących statystykach ofiar. Pamiętajmy, że nigdy nie jesteśmy w stanie rzetelnie ocenić grubości lodu i stwierdzić czy tafla nas utrzyma. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gliwicach w okresie wzmożonych mrozów regularnie prowadzą profilaktyczne kontrole dzikich akwenów.  Należy pamiętać, że wejście na dzikie lodowiska odbywa się na własną odpowiedzialność. Natomiast dorośli pozwalający wejść na zbiornik osobom, za które są odpowiedzialni, w razie wypadku popełniają przestępstwo z art. 160 Kodeksu karnego:
§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Straż Miejska w Gliwicach apeluje o rozwagę i niewchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne. Jednocześnie przypomina, że na terenie naszego miasta znajduje się kilka sztucznych lodowisk, z których korzystanie jest bezpieczne.

źródło i foto: Straż Miejska w Gliwicach

 


Pomóż dziewczynie z Gliwic!

5 KOMENTARZE

  1. a czy ci, co tam łażą nie mają rozumu?, czy zawsze ktoś musi myśleć za drugiego?. Dobrze by było, żeby jakiś rodzic czasami zastanowił się, co dzieciątko porabia

  2. skoro Straż Miejska nie chowa się teraz po krzakch z radarami to prponuje żby patrolowali od czasu do czasu takie miejsca-nie będa się nudzić a i może trgaedii jakiej zapobiegną.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here