Parlament dokonał zmiany ustawy ordynacja podatkowa, wprowadzając obowiązek bezpośredniego obciążania klientów prowizją za płatność kartą, co jest technicznie niemożliwe do wykonania.

Do tej pory opłatę tę regulował urząd. W związku z tym od 1 stycznia 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Gliwicach nie będzie można – jak do tej pory – płacić kartą należności podatkowych czy regulować jakichkolwiek innych opłat. Terminale do dokonywania płatności przestaną funkcjonować. Jedyną możliwością regulowania swoich zobowiązań finansowych względem miasta pozostanie więc zapłata gotówką w kasie urzędu, przelewem lub bez prowizji w kasach ING Banku Śląskiego.

Zrozumiałym jest, że dla wielu gliwiczan będzie to spora uciążliwość. Samorząd nie ma jednak obecnie żadnych możliwości zaradzenia tej sytuacji. Podjęliśmy natomiast działania zmierzające do tego, aby parlament uchylił dolegliwy dla podatników zapis. – Informuje rzecznik prasowy Prezydenta Gliwic, Marek Jarzębowski

 

5 KOMENTARZE

 1. Jedyny absurd który tu widzę, to fakt że NIKT w Urzędzie Miasta nie zna matematyki na poziomie szkoły podstawowej. PODSTAWOWEJ. Nawet skarbnik – główny księgowy Urzędu!!!
  To jest tak przerażające, że nawet przestaje być śmieszne.

  Oto wyliczenie kwoty do “nabicia” na terminal tak żeby na konto Urzędy wpłynęła pożądana kwota po potrąceniu prowizji, na przykładzie, krok po kroku, jak dla dziecka.

  Założenie: kwota podatku 123zł, kwota prowizji 0,99%
  100% – 0,99% = 99,01%
  123zł / 99,01% = 124,23zł tyle nabijamy na terminal
  124,23*0,99% = 1,23zł tyle bank zabierze prowizji
  124,23 – 1,23 = 123zł podatek który dostanie gmina

  W praktyce wystarczy raz obliczyć prowizję ‘w stu” (i powiesić na dużej kartce na ścianie) a potem tyko dzielić przez nią każdą kwotę do wpłaty.

  Cały tekst: http://torun.wyborcza.pl/torun/1,48723,19421611,absurd-w-urzedzie-uzyjesz-karty-jesli-zaplacisz-za-to-gotowka.html#ixzz3wYbV81rY

 2. hahaha tylko napiszcie prawdę który parlament to dokonał zmiany i kiedy 🙂 bo ludzi w błąd wprowadzacie nie sprecyzowaną informacją w tym artykule 🙂

 3. mądrość warszawska. jak nie zawłaszczanie pieniędzy onkologii to regulowanie wszystkiego wszędzie nawet w urzędzie.

 4. Ciekawe, czy ten nieszczęsny rząd przez najbliższe 4 lata zrobi coś dobrego dla obywateli. Przez ostatnie lata standard życia w Polsce bardzo się poprawił, a teraz zaczniemy się cofać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here