SixSilver Jubiler Gliwice

W upalne dni zaparkowane auto zamienia się w piekarnik, staje się śmiertelną pułapką dla uwięzionych w nim osób i zwierząt.

Musimy mieć świadomość, że nawet kilka minut spędzonych w rozgrzanym pojeździe może doprowadzić do przegrzania, odwodnienia, a nawet śmierci!

tygiel

Rzecznik Praw Dziecka przypomina Dzieci nie wolno zostawiać samych w samochodzie, niezależnie od pory roku.

Prognozy pokazują, że przed nami wiele upalnych dni. Niestety co roku, mimo szeroko zakrojonych akcji informacyjnych, wraz z taką pogodą powraca problem pozostawiania dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach.

Nieodpowiedzialni opiekunowie tłumaczą niejednokrotnie, że zostawili śpiące dziecko lub zwierzę tylko na chwilę, żeby np. zrobić zakupy. Właśnie ta „chwila” może doprowadzić do tragedii.

Przypominamy szokujący film przygotowany w ramach kampanii społecznej „One Decision” („Jedna Decyzja”).

Policjanci apelują: Poruszając się po parkingach przy sklepach lub innych obiektach, nie pozostawajmy obojętni i zwracajmy uwagę, czy w zaparkowanym pojeździe, obok którego przechodzimy nie znajduje się dziecko lub zwierze. Nie bójmy się zareagować. Gdy dziecko jest spocone, mokre lub zaniepokojone natychmiast wezwijmy służby ratunkowe, Policję i Pogotowie Ratunkowe. Nasza szybka reakcja i zdecydowane działanie może w konsekwencji uratować czyjeś życie.

6 KOMENTARZE

  1. Tylko niedorozwinięty lub chory psychicznie zostawia dziecko/zwierzę w aucie normalny ogarnięty człowiek wie że to niebezpieczne

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here