To reakacja ZDM na niebezpieczne manewry kierowców w rejonie CH Arena. 

Obraz z systemu trafia zarówno do Zarządu Dróg Miejskich jak i Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Decyzję o instalacji monitoringu podjęto w związku z licznymi, niebezpiecznymi i niedozwolonymi manewrami kierowców na DK 88 m.in. zawracanie przez linię podwójną ciągłą w rejonie CH Arena.

Uruchomienie systemu ma przede wszystkim działanie prewencyjne, motywujące kierowców do prawidłowych zachowań na drodze. Monitoring umożliwi również policji przeprowadzenie postępowań o ukaranie kierowców łamiących prawo o ruchu drogowym.

System monitoringu, który pojawił się na DK 88 to sprzęt najnowszej generacji. Pozwala na realizowanie zbliżeń z dużej odległości, także w porze nocnej.

Oprócz tego, na DK 88 wzmożone działania, prowadzą bezustannie gliwiccy policjanci, którzy zarówno w radiowozach, jak i nieoznakowanych samochodach pełnią służbę w pełnym wymiarze czasu. Informacje o funkcjonującym systemie wizyjnym, umieszczone będą na tablicach zmiennej treści na terenie miasta oraz przekazywane przez CB-radio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here