24 czerwca, na placu Krakowskim, będzie na nas czekać plejada gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Noc Świętojańską swoimi występami zaszczycą Sound’n’Grace, Ania Dąbrowska oraz Artur Rojek.

Miejskie obchody Nocy Świętojańskiej rozpoczną się o godzinie 18:30. Jako pierwszy zagra zespół Sound’n’Grance – chór wykonujący rytmiczne utwory z pogranicza gospel i muzyki soul. W 2015 roku formacja wydała świetnie przyjęty album “Atom”.

Jako druga wystąpi popowa wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, Ania Dąbrowska. Artystka właśnie promuje swoją najnowszą płytę “Muzyka dla naiwnych marzycieli”. Nagrywa i koncertuje od 2004 roku, w tym czasie zdobyła wiele nagród, m.in. osiem Fryderyków.

Finałowy występ będzie należeć do Artura Rojka. Muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, a okazjonalnie również didżej, niegdyś lider Myslovitz, obecnie nagrywa solo. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Off Festivalu. Koncert Artura Rojka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów alternatywnego grania.

 

20 KOMENTARZE

  1. Artur Rojek czy Ania Dąbrowska to prawdziwe gwiazdy, w dobrym tego słowa znaczeniu. Ich muzyka niesie ze sobą przekaz, pozostaje w sercu i umyśle, zmusza do myślenia, jest wytworem talentu i ciężkiej pracy. Nie wszyscy są to w stanie pojąć, tak jak nie wszyscy są w stanie wymówić nie popełniwszy błędu proste zdanie w ojczystym języku. Stawianie zespołu Enej (który poza odrobiną rytmu nie niesie ze sobą absolutnie nic i śpiewa teksty, których słowa akurat się zrymowały i w miarę sensownie zamykają frazy) na wygranej pozycji w zestawieniu z Rojkiem czy Dąbrowską to jak nazwanie twórczości Erica Claptona szmirą dla ubogich umysłem i wyniesienie na piedestał zespołów pokroju Boys czy Weekend.

  2. Gwiazdy to chyba nie trafione określenie Raczej znane osoby. Gdyby był Enej albo Lemon to rozumiem. Chylińska np…Dobrze, że już jutro prawdziwy gwiazdor przyjedzie Pooooodsiadło

  3. Ludziom jak zwykle nie dogodzi. Już wam się w dupach przewraca. Wszyscy, którzy wystąpią są osobami (bądź zespołami) rozpoznawalnymi w Polsce, a przy tym grają dobra muzykę. Ja rozumiem, że w sąsiednim regionie (Zagłębiu) niedawno występowali Michael Jackson czy Nirvana. Ale Ci wykonawcy, którzy będą występowali w nas też możemy nazwać gwiazdami. Więc nie rozumiem o co macie ten ból dupy. Pozdrawiam 😀

  4. “Jako druga wystąpi popowa wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, Ania Dąbrowska”… Ania pokazała co potrafi w Opolu… kiedyś było znacznie lepiej… może teraz zostaną tylko teksty i muzyka 🙂 serio!!! a i fotka bardzo stara 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here