U zbiegu ulic Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej w Brzezince bardzo często dochodzi do kolizji. Choć zdaniem policji skrzyżowanie jest dobrze oznakowane, niestety wielu kierowców popełnia tam błędy.

Zazwyczaj nie widzą lub nie chcą widzieć znaku STOP. Jak wynika z policyjnych statystyk, najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych w tym miejscu są nieudzielenie pierwszeństwa i  nieprawidłowe wyprzedzanie. Nie pomaga też ostrzeżenie o wypadkach drogowych ani ograniczenie prędkości do 40km/h. 

Nawet nie dalej jak tydzień temu doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jadący od strony Kozłowa samochód marki BMW na niemieckich tablicach rejestracyjnych, nie zatrzymał się mimo znaku „stop”, wjechał na skrzyżowanie, doszło do zderzenia z fordem mondeo zmierzającym w kierunku Brzezinki. Jak tłumaczył 49-letni kierowca bmw, znaku nie zauważył.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu, Zarząd Dróg Miejskich zdecydował, że u zbiegu Kozielskiej, Wyczółkowskiego i Kresowej powstanie rondo.

Przebudowa powinna rozpocząć się w drugiej połowie bieżącego roku. W miejsce obecnego skrzyżowania powstanie czterowlotowe rondo. Inwestycja obejmie także m.in. wykonanie nowej nawierzchni, przebudowę i budowę chodników. Przystanek autobusowy w ciągu ul. Kozielskiej, obecnie znajdujący się przy skrzyżowaniu, zostanie przeniesiony. Dla linii kursujących tą ulicą, wybudowana zostanie zatoka autobusowa – wylicza Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

 

foto: Ł. Bakalarczyk

29 KOMENTARZE

  1. Dla tych co chyba nie jeżdżą tam na rowerze:
    Jadąc od brzezinki nie można zjechac na ścieżkę rowerową bo jest tam linia ciągła której nie można przeciąć więc trzeba jechać wzdłuż drogi. jadąc z gliwic zgadzam się jest jak jechać

  2. po 1 tam jest żwirek ubity na kamień 2. tam jest też cześć z płytek chodnikowych . Rower to szkło, sam tam jeżdżę bardzo dużo i jakoś mi ta ścieżka w niczym nie przeszkadza
    ps. po autostradzie też jeździcie na szosówkach pomimo zakazu bo ładny asfalt ? 🙂

  3. NARESZCIE!! To nie tylko wina kierowców nie zatrzymujących się na Stopie tam po prostu ciężko przejechać przez skrzyżowanie bo jest duży ruch a kierowcy jadący od Gliwic i Brzezinki bynajmniej nie jadą max 50 km na godzinę. Tam wielokrotnie jadąc od Kozłowa czy strefy trzeba przejeżdżać, rzucając się między samochody jadące z lewej i prawej.

  4. DWG Nie wiem, co zrobiliście ze stroną internetową ale wchodząc w link muszę zjechać dość długo w dół żeby przeczytać artykuł.. Do niedawna była bardziej mobilna..

  5. nareszcie !!!!! 15 lat na to czekam !!!! , co 2-gi debil jadący od strefy i co 10-ty jadący od Sośnicowic nie zatrzymuję się tam pomimo STOP-u. Proponowałbym tam jeszcze stałe patrole które będą karać rowerzystów jadących drogą a nie ścieżką bez oświetlenia w nocy !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here