Jest projekt i pozwolenie na budowę, właśnie został ogłoszony przetarg – przy I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach powstanie nowa hala sportowa, trzypiętrowy budynek dydaktyczny i boiska ze sztuczną nawierzchnią. Teren wokół szkoły zostanie zmodernizowany.

Nowa hala stanie w miejscu wchodzącego w skład kompleksu szkolnego wolno stojącego budynku przy ul. Konarskiego. Pomieści salę do rozgrywek piłki ręcznej z trybunami na 150 osób, a także zaplecze – szatnie i magazyn na sprzęt sportowy. Obiekt będzie mierzył około 13 metrów wysokości.

Przy hali, od strony Politechniki Śląskiej, wybudowany zostanie trzypiętrowy budynek dydaktyczny o powierzchni ponad 2 tys. m2. Znajdą się tam nowoczesne pracownie: biologiczne, chemiczne i fizyczne oraz 3 sale wykładowe.

Teren pomiędzy nowymi obiektami a głównym budynkiem szkoły także zmieni swoje oblicze. Zmodernizowany zostanie parking i zieleniec, powstanie wiata rowerowa.

Termin składania ofert w przetargu na budowę upływa 25 czerwca. Jeśli wszystkie terminy zostaną dotrzymane, inwestycja, finansowana z budżetu Miasta Gliwice, będzie gotowa pod koniec przyszłego roku. 

wiz. Pracownia Projektowa Manecki

22 KOMENTARZE

  1. Tak, myślę o mat inf. Ponoć super kadra nauczycielska i podobny nawet wykładają tam pewne przedmioty pracownicy naukowi z Politechniki

  2. Władysław, a czy poleca pan wydział MT? Słyszałem wiele dobrych opinii i, że po studiach są bardzo duże zarobki. Czy to prawda?

  3. Michał Sroczyński kolego z doświadczenia powiem Ci, że to powstanie jak pójdziesz na studia, a jedyne co będziesz miał to koncert wiertarek, szlifierek etc. przerabianie w gimnazjum i liceum. 😉

  4. Super, właśnie kończę gimnazjum i muszę przyznać, że oferta I Lo jest niewątpliwie kusząca. Już nie mogę doczekać się dnia, kiedy złożę dokumenty do rekrutacji, a to już niebawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here