Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił w styczniu przetarg na zaprojektowanie, wykonanie, implementację, obsługę oraz utrzymanie systemu poboru opłat za przejazd od pojazdów lekkich metodą elektroniczną z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji numerów rejestracyjnych pojazdów (Videotolling) na płatnych państwowych odcinkach autostrad A2 i A4 tj. Konin -Stryków i Gliwice-Wrocław.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy. Wykonawcę powinniśmy poznać w połowie kwietnia.

Z systemu korzystają już kierowcy na odcinku A4 Katowice-Kraków. Nie ma konieczności posiadania przy sobie telefonu z aplikacją Autopay. Kamery odczytują numery rejestracyjne, system poboru sprawdza czy pojazd z konkretną tablicą został zarejestrowany, pieniądze pobierane są z konta użytkownika.

3 KOMENTARZE

  1. Polecam automatyczne bramki na A4 (Stalexport) w wydaniu polskim – Pani siedzi w okienku i otwiera manualnie szlaban. Dla mnie to jest HIT i mimo ze trase pokonuje 2x dziennie od kilku lat to ten “automatyzm” bawi mnie nadal setnie dzien w dzien….
    A jak Pani wyjdzie do toalety to bramka jest zamknieta i wielki X swieci. I nie ma tak jak na liwice – Wroclaw ze z automatem da sie przejechc… oj nie.

  2. Dla wszystkich malkontentów zapodam że korzystam a Autopay i nigdy nie miałem z tym problemu . Zamiast dychy place 7zl .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here