Trwa zagospodarowywanie terenu wokół stawów przy ul. Jesiennej w Sośnicy. Przestrzeń zostanie uporządkowana, pojawią się ciekawe nasadzenia, miejsce do zabawy oraz do grillowania.

Prace już się rozpoczęły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy skwer zostanie oddany do użytku w 2020 r.

Większość prac zostanie wykonana jeszcze w tym roku. Na projekcie wyraźnie widać zarysowane poszczególne elementy, m.in. alejki. Niektóre z nich będą asfaltowe, pozostałe brukowane kostką.

Jeszcze w tym roku pojawią się ławki, stojaki na rowery, miejsce na grilla lub ognisko – w tym celu z betonowej kostki zostanie ułożony okrąg. Wokół zbiornika pojawią się wierzby, przy rondach liliowce, irysy, kostrzewy, rajgrasy i rozplenice. Pojawią się też lampy solarno-wiatrowe, kosze na śmieci, małe urządzenia zabawowe – karuzela oraz kiwaki w kształcie tuby i smoka. Obecnie wykonywane są alejki przy drugim zbiorniku. Tuż przed zakończeniem inwestycji rozpocznie się rekultywacja trawników.

Inwestycję o wartości 1 388 468,53 zł, realizuje firma EKO-POL. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ze zmodernizowanego terenu wokół zbiorników będzie można korzystać od marca 2020 r.

23 KOMENTARZE

  1. Nasz szuwarek dopóki nie będzie z gruntami wyjaśnione to nic nie będzie rada łabedy działa ale jak narazie nie mogą zdobyć gruntów

  2. Hmmm, mamy przepisy ilosciowe nie jakościowe.Wtedy ciężko uznać temu tak a temu tak, i lepiej zabronic każdemu, dalej. No nie najlepsze to.

  3. Roman Sitarek no też prawda jeden umie drugi nie , ale wtym momencie powinien dostać mandat ten co marasi a nie ten co grzecznie siedzi a w tym kraju jest jedno , pijesz piwo to jesteś przestępcą

  4. A i w drugą stronę, mam nadzieje, że stado rozwrzeszczanych pijoczków nie będzie tłukła butelek, zakłócała spokoju, awanturowała się. Ja jestem za takim miejscem, gdzie będzie można spokojnie posiedzieć, wypić piwka, posmażyć coś na ogniu.

  5. Jak grill to i browarek , mam nadzieje że żaden struś prawa nie przyjdzie z bloczkiem o mandat za picie piwa bo wtedy to bedzie porażka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here