SixSilver Jubiler Gliwice

Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia na ul. Rybnickiej od skrzyżowania z ul. Nowy Świat do ul. Bardowskiego w ramach projektu modernizacji i budowy ekologicznego oświetlenia ulicznego w mieście.

Zadanie polega na wymianie istniejących opraw i słupów oświetleniowych oraz kabli zasilających na urządzenia dobrane zgodnie z koncepcją przyjętą w “Opracowaniu Masterplanu Oświetlenia Obszaru Miejskiego Miasta Gliwice” oraz zgodnie z audytem elektroenergetycznym.

Masterplan to innowacyjne przedsięwzięcie polegające na wykorzystaniu światła w przestrzeni miejskiej i pierwszy w Polsce projekt kompleksowego oświetlenia całego miasta. Na obrzeżach miasta i głównych szlakach komunikacyjnych światło jest jaśniejsze, w ścisłym centrum cieplejsze. Zaletą systemu są mniejsze wydatki na energię i oszczędność w eksploatacji urządzeń oświetleniowych.

Obecnie ul. Rybnicka jest oświetlona przez mocno wyeksploatowane oświetlenie stanowiące własność firmy Tauron oraz na fragmencie od ul. Nowy Świat do ul. Kochanowskiego przez oświetlenie sodowe należące do miasta. Na słupach betonowych widać ubytki betonu aż do zbrojenia słupa, słupy metalowe i wysięgniki są silnie skorodowane a źródła sodowe są często wymieniane i nie zapewniają prawidłowych parametrów oświetleniowych dla klasy oświetleniowej drogi jaką jest ul. Rybnicka.

Zamówienie obejmuje m.in. demontaż istniejącego oświetlenia, budowę nowego oświetlenia LED nawiązującego wyglądem do zainstalowanych słupów i opraw LED na terenie Gliwic, takich jak chociażby na ulicach: Dworcowej, Tarnogórskiej, Pszczyńskiej, Akademickiej czy Kujawskiej oraz na Drogowej Trasie Średnicowej.

3 KOMENTARZE

  1. czyżby zapomniano o ulicy Toszeckiej ?? ile jeszcze ofiar wypadków ? ulica niedoświetlona nawet przy Lidlu i Biedronce –

  2. wszystko fajnie, ale mam takie male pytanie. dlaczego na tarnogorskiej od wiaduktu kolejowego i forum az dalej … swieca sie stare i nowe lampy? tak troszke na bogato… placi podatnik.

  3. Doskonale. Ale mam pytanie. Co z resztą ul. Rybnickiej? Na odcinku od ul. Toruńskiej do węzła Bojków nie ma ani jednej lampy, brakuje również chodnika, czy chociażby przyzwoitego pobocza. Są tam tereny działkowe, przystanki autobusowe, również nieoświetlone. Czyżby ten teren nie należał już do miasta? A na pewno jest to rejon wykorzystywany przez pieszych. wystarczy spojrzeć na brzegi rowów przydrożnych. Tym odcinkiem jest jazda autem jest nieprzyjemna, a co dopiero powrót z pracy lub działek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here