SixSilver Jubiler Gliwice

Wiemy już, jakie plany ma wobec budynku dawnej Giełdy Zbożowej jego właściciel – DL Invest Group. Jak informuje, na terenie zabytkowego, zrewitalizowanego obiektu zostaną otwarte między innymi trzy wyjątkowe koncepty gastronomiczne firmowane przez właścicieli tyskiej La Fontany oraz katowickiej Vera Napoli. 

Rewitalizacji zabytkowego obiektu podjęła się spółka DL Invest Group, która może pochwalić się udaną restauracją budynku dawnej Poczty Głównej. Stworzenie biurowca klasy A w takiej przestrzeni wydawało się nierealne, jednak determinacja i doświadczenie przyniosły efekty.

Czy podobny sukces stanie się udziałem budynku dawnej Giełdy Zbożowej? Inwestor jest przekonany, że tak. Mimo ograniczeń wynikających z ochrony konserwatorskiej, budynek zostanie w pełni przystosowany do standardów wymaganych dla nowoczesnych obiektów usługowych.

Zaprojektowany w stylu historyzmu przez ówczesnego miejskiego radcę budowlanego Adalberta Kelma budynek powstał w latach 1891-1895 w odpowiedzi na modny trend drugiej połowy XIX wieku – wyspecjalizowane giełdy towarowe. Giełda gliwicka powstała jako giełda zbożowa. Jednak po zmianie ustawy giełdowej przez parlament niemiecki w 1896 roku, w następnym roku giełda została zarządzeniem władz rejencji opolskiej zamknięta i przekształcona na targ artykułów żywnościowych. Po ukończeniu budowy poczty w 1906 roku budynek ponownie zmienił swoją funkcję na paczkarnię.    

O powodzeniu przedsięwzięcia przekonani są kolejni najemcy, którzy już teraz decydują się na najem przestrzeni. Jednym z nich jest spółka Eclipse, właściciel takich restauracji jak La Fontana w Tychach i Vera Napoli w Katowicach.

– Dwie najnowsze inwestycje Eclipse tworzą świetny, niepowtarzalny koncept gastronomiczny. Liczymy, że stanie się on kultowym miejscem na kulinarnej mapie Gliwic – mówi Maciej Mendrok odpowiedzialny w DL Invest Group za komercjalizację powierzchni w budynku Giełdy Zbożowej. – Z przyjemnością wyszukujemy takie perełki i cieszymy się, kiedy możemy potem współpracować przy realizacji pomysłów, które zmieniają oblicze Śląska.

Jak dodaje nowy najemca – podjęliśmy współpracę z DL Invest Group ze względu na to, iż posiada w swoim portfolio zabytkowy, przestronny budynek, jakim niewątpliwie jest dawna Giełda Zbożowa. Poszukujemy wnętrz z charakterem, o wyjątkowej architekturze, których klimat podkreśli rzemiosło wypiekanej przez nas autentycznej pizzy neapolitańskiej. To właśnie daje nam budynek Giełdy Zbożowej. – podkreśla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here