Prawie trzy miliony osób w Unii Europejskiej zachoruje na nowotwór, a 1, 3 miliona z tego powodu umrze. Statystyki European Cancer Information System są przerażające. Tymczasem przed zachorowaniem na chorobę nowotworową chronić nas może skuteczna profilaktyka: badania, zdrowy styl życia, ruch, dbałość o zdrowie psychiczne.

Dlatego tak ważne są działania zmierzające do zwiększenia świadomości w tym zakresie. Odpowiedzią na te potrzeby jest wydarzenie „Kobieta zdrowa i piękna”, które odbędzie się 12 października w Gliwicach. Październik to wyjątkowy miesiąc dla tych, którzy doświadczyli choroby nowotworowej. Jest czasem, gdy głośno mówi się o zapobieganiu nowotworom, konieczności profilaktyki. Gdy pokazuje się, jak wiele jest jeszcze do zrobienia i jak dużo osób zmaga się z tą chorobą. Problem zachorowań szczególnie dotyka kobiety.

Prawie sto tysięcy kobiet rocznie dowiaduje się, że ma nowotwór. Niestety wiele z nich umiera, co wynika z późnego wykrywania choroby. Tym śmierciom można skutecznie zapobiegać poprzez działania profilaktyczne, badania przesiewowe. Dlatego tak ważne są tego typu inicjatywy, by docierać z informacjami do jak najszerszego grona osób. 

„Kobieta zdrowa i piękna” to wydarzenie, które proces profilaktyki i informowania ma wspierać. Organizowany przez Gliwicką Inicjatywę Obywatelską, Narodowy Instytut Onkologii we współpracy z NAH Polska i Hotelem Silvia oraz całą rzeszą wyjątkowych partnerów event stawia w centrum uwagi kobietę: jej zdrowie, samopoczucie, potrzeby. 

– Gliwice to miasto z jednym z najlepszych w kraju ośrodków leczenia nowotworów, tu przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. Chcieliśmy wesprzeć działania profilaktyczne organizując wydarzenie z udziałem wyjątkowych specjalistów, które skierowane jest nie tylko dla kobiet, ale dla wszystkich zainteresowanych profilaktyką antynowotworową, chcących skutecznie zadbać o swoje zdrowie – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezes Gliwickiej Inicjatywy Obywatelskiej, senator RP.

I tak – bezpłatnie – uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać o nowoczesnych i najskuteczniejszych metodach leczenia nowotworu. Porozmawiać z autorkami książek, które skierowane są na poruszanie tematów seksualności w chorobie nowotworowej, dbania o swoje ciało i umysł. Wziąć udział w wyjątkowym pokazie mody marki Furelle, dowiedzieć się, na czym polega skuteczny wolontariat, a nawet dobrać odpowiednią fryzurę. 

Wydarzenie odbędzie się 12 października w Mardi Gras w Gliwicach w godz. 16.00 – 20.00. Wstęp bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here