Wiele osób niecierpliwie czeka na otwarcie nowych stoisk.

Niestety, jak nieoficjalnie przekazano nam w biurze przy ul. Toszeckiej, otwarcie popularnego „Balcerka” nastąpi dopiero na początku września. Według początkowych planów, miejski targ miał już być gotowy w czerwcu, tak się jednak nie stało. To złe informacje dla kupców, którzy z powodu budowy DTŚ zostali przeniesieni. Po dotychczasowej lokalizacji przy ul. Fredry nie ma już śladu, a handlarze nadal, pomimo zapewnień, nie mają gdzie pracować. 

Modernizacją terenu przy ulicy Toszeckiej 2 zajęła się spółka Centrum Handlowe ABC z Obornik. Jako jedyna zgłosiła się do przetargu ustnego nieograniczonego na wydzierżawienie nieruchomości. Dzierżawca zobowiązał się do przeznaczenia przynajmniej 500 m2 powierzchni na stoiska handlu detalicznego. Mają być poddzierżawione zainteresowanym kupcom. Centrum Handlowe ABC zadeklarowało, że postara się przygotować stoiska tak szybko, jak to będzie możliwe. Choć już część stoisk została wynajęta, na wielkie otwarcie musimy jeszcze poczekać. Nie ma się jednak co dziwić, prace zostały opóźnione m.in. przez długą i ostrą zimę.

Cała nieruchomość zajmuje działkę o powierzchni 3525 m2. Stoją na niej trzy budynki o łącznej powierzchni około 5600 m2. Jeden z nich – wyróżniający się obiekt z czerwonej cegły pozostały po fabryce szkła – ze względu na swoją wartość historyczną nie może zostać wyburzony. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here