Paczkomaty są jedną z ulubionych form dostawy polskich konsumentów, a ich rosnąca popularność przekłada się na dynamiczny rozwój sieci maszyn InPost. Nowe urządzenia powstają każdego dnia na terenie całej Polski, także w Gliwicach.

W Gliwicach znajduje się już ponad 50 Paczkomatów i punktów obsługi paczek InPost. Najbliższą maszynę z łatwością odnajdziesz na dedykowanej podstronie: https://inpost.pl/paczkomaty-gliwice.

Do rodziny InPost dołączyło niedawno nowe urządzenie. Nowy Paczkomat (GLI06M) pojawił się przy ulicy Poznańskiej 1, przy parkingu sklepu Lidl. Maszyna, podobnie jak wszystkie Paczkomaty, jest całodobowa i dogodnie zlokalizowana. Swoje przesyłkę możesz teraz odebrać przy okazji załatwiania bieżących spraw, np. robienia zakupów.

Nadawanie paczek w Paczkomatach InPost

Nadawanie paczek za pośrednictwem Paczkomatów zyskuje na popularności nie tylko wśród przedstawicieli sklepów e-commerce, ale także pośród prywatnych osób, którym zależy na szybkiej i ekonomicznej dostawie. Klienci doceniają nie tylko intuicyjną obsługę maszyn, ale także ich dostępność 24/7 i możliwość wysłania przesyłek nawet po standardowych godzinach pracy urzędów pocztowych.

Istnieją dwa sposoby, żeby nadać paczkę w Paczkomacie. Możesz to zrobić bezpośrednio, korzystając z najbliższej maszyny (1) lub opłacić przesyłkę w Internecie (2), dzięki czemu cały proces będzie jeszcze szybszy. 

Jak nadać paczkę w Paczkomacie?

1. Podejdź do najbliższego Paczkomatu z ekranem dotykowym. Wybierz opcję „Nadaj paczkę” i podaj koniecznie dane: gabaryty paczki, numery telefonów, adresy mailowe nadawcy i odbiorcy oraz wskaż maszynę, do której ma dotrzeć przesyłka. Opłać usługę (płatności dokonasz kartą, Blikiem lub środkami z Managera Paczek) i umieść paczkę w skrytce.

2. Jeśli zależy ci na czasie, skorzystaj z możliwości nadania paczki przez Internet. Opcja „Szybkie nadania” pozwoli ci przejść przez proces wysyłki bez konieczności zakładania konta. Wystarczy, że podasz dane dostawy i opłacisz przesyłkę. Po dokonaniu płatności system wygeneruje specjalną etykietę, którą należy wydrukować i nakleić na paczkę. Tak przygotowaną przesyłkę nadasz w pobliskim Paczkomacie lub POP.

Odbieranie paczek w Paczkomacie

Odbiór przesyłek w Paczkomatach jest równie prosty jak nadawanie paczek. Po otrzymaniu odpowiedniej notyfikacji należy podejść do wskazanej maszyny, wpisać kod odbioru i wyciągnąć przesyłkę ze skrytki.

Według danych InPost, klienci odbierają paczkę średnio w kilkadziesiąt sekund, a teraz – dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii – ten proces może być jeszcze szybszy. Niedawno udostępniona opcja umożliwia otworzenie skrytki za pomocą aplikacji InPost Mobile bez konieczności podawania innych danych takich jak numer telefonu czy kod odbioru. Aplikacja pozwala przeskoczyć kilka kroków i otrzymać błyskawiczny dostęp do przesyłki, dzięki czemu cała operacja ogranicza się wyłącznie do wyciągnięcia przesyłki z Paczkomatu.

Paczkomaty InPost – innowacja na rynku przesyłek

Zmiany w obsłudze Paczkomatów są wynikiem rewolucyjnej strategii, którą przyjął w swoich działaniach InPost. Firma, wprowadzając kolejne innowacje, krok po kroku przenosi całą logistykę do aplikacji mobilnej. Za pomocą telefonu można już nie tylko śledzić status paczki, ale także otwierać Paczkomaty, a w niedalekiej przyszłości również nadać przesyłkę. To ukłon w stronę konsumentów, którzy cenią prostotę, łatwość użytkowania i dostęp do wszystkich funkcji w jednym miejscu.

Przyjęta strategia stoi za dynamicznym rozwojem Paczkomatów na polskim rynku. Od 2009 roku na terenie kraju powstało już 6 tysięcy maszyn, a nowe urządzenia systematycznie pojawiają się w dużych, średnich i małych miejscowościach, czyli wszędzie tam, gdzie dostrzega się zapotrzebowanie na usługi InPost.

3 KOMENTARZE

  1. Może wreszcie i tą Poznańską doprowadzą do porządku,jak taki ładny paczkomat stoi.Bo ona straszy.Wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here