Mieszkańcy zyskali nowocześnie urządzoną przestrzeń przystosowaną zarówno do aktywnej rekreacji, jak spokojnego wypoczynku wśród zieleni.

hanka3

Miejski Zarząd Usług Komunalnych zakończył modernizację skweru przy ul. Sawickiej na Trynku. – Na skwerze przy ul. Hanki Sawickiej w bardzo efektowny sposób zagospodarowano zieleń. Wykorzystano m.in. różne gatunki ozdobnych traw (jak awena wiecznie zielona, kostrzewa siwa, rozplenica japońska). Posadzone zostały również młode drzewa. Zieleń jest wypełnieniem istniejącej infrastruktury – ławek, koszy na śmieci, alejek. Przygotowaliśmy też dla mieszkańców siłownię pod chmurką. Znajduje się tuż obok placu zabaw, dzięki czemu ćwiczący dorośli będą mogli stale mieć na oku swoje bawiące się pociechy – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy MZUK.

hanka2Na plenerowej siłowni przy ul. Sawickiej można korzystać z 14 urządzeń do ćwiczeń. Pojawiły się: twister, prasa nożna, narciarz biegowy, biegacz, urządzenie do ćwiczeń klatki piersiowej i wyciskania na siedząco, stepper, rowerek, wiosła, narty biegowe, koło do ćwiczeń rąk, motyl i wahadło oraz, nowość wśród gliwickich siłowni na świeżym powietrzu – ławka do ćwiczenia mięśni ud. Na trening przy Sawickiej będzie można dojechać rowerem – zamontowano stojaki. Ponadto znajduje się też stół do gry w ping-ponga oraz miejsce do rozgrywania towarzyskich partyjek bule. Jest też dobra wiadomość dla miłośników spokojniejszych rozrywek – na skwerku pojawiły się specjalne stoły przystosowane do gry w szachy i chińczyka. Inwestycja kosztowała blisko 600 tys. zł. Została sfinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

 

Źródło: UM Gliwice
Foto: MZUK Gliwice

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here