spot_img

Nowy środek transportu ruszył w Gliwicach

spot_img

Brakujące ogniwo między samochodem a autobusem – tak nową usługę opisują pomysłodawcy AutoHOP-a, który niedawno pojawił się na gliwickich ulicach.

AutoHOP to innowacyjny pomysł na transport w obrębie miasta. Gliwiczanie jako pierwsi w Polsce mają okazję przetestować tę formę podróżowania do pracy, na uczelnię czy w celu załatwienia spraw na mieście. Klimatyzowane busy marki Mercedes działają za pośrednictwem aplikacji na smartfon, która dobiera osoby jadące w tym samym lub zbliżonym kierunku. AutoHOP łączy w sobie zalety różnych usług przewozowych, dzięki czemu relacja ceny do wygody i czasu przejazdu wypada na ich tle bardzo korzystnie.

HOP i jedziesz – co to takiego i jak działa?
Hasło „HOP i jedziesz!” można było zauważyć w mieście oraz mediach społecznościowych już kilka tygodni temu, ale dopiero niedawno ujawniono ideę i sposób działania nowego środka transportu w Gliwicach. Łukasz Gmyz, inżynier aplikacji, zdradza, że algorytm wytycza trasę przejazdu w taki sposób, by po drodze do celu kierowca mógł zabrać innych pasażerów, którzy zmierzają w podobnym kierunku. 

– Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaproponować mieszkańcom Gliwic relatywnie tani i bardzo wygodny sposób przemieszczania się. Aby skorzystać z usługi, pasażer podaje w aplikacji miejsce, do którego chce dotrzeć. Następnie aplikacja wskazuje trasę dojścia do punktu spotkania z busem, która liczy średnio 200–300 metrów. Po wejściu pasażera na pokład pojazd zawozi pasażera w miejsce oddalone maksymalnie kilka minut pieszo od jego lokalizacji docelowej – wyjaśnia projektant.

Główne zalety AutoHOP-a:

  • dzięki dużej liczbie pojazdów poruszających się po Gliwicach na pokładzie busa jesteś już w ciągu kilku minut od zamówienia przejazdu; 
  • punkt wejścia znajduje się zawsze kilkaset metrów od zamawiającego, a wyjście blisko miejsca docelowego;
  • jeździ bezpośrednio, bez przesiadek;
  • przyjeżdża zawsze, gdy go potrzebujesz;
  • jego lokalizację zawsze widzisz na smartfonie;
  • masz zagwarantowane komfortowe miejsce siedzące.

Cena skorzystania z usługi wynosi 4,95 zł za dowolny przejazd w obszarze działania AutoHOP-a. Jaki zatem jest obszar działania? 

– Na ten moment obejmujemy zasięgiem większość Gliwic, czyli: Śródmieście, Kopernik, Szobiszowice, Zatorze, Trynek, Sikornik, Politechnikę i Wojska Polskiego. Nie wykluczamy jednak, że strefa ta w przyszłości powiększy się o kolejne dzielnice – odpowiada Gmyz.  

Dokładna mapa zasięgu AutoHOP-a znajduje się na stronie www.autohop.pl. Dostępne są tam również wszelkie informacje dotyczące sposobu korzystania z aplikacji oraz samych przejazdów. Aplikację można natomiast pobrać w sklepie Google Play oraz App Store. Warto próbować już teraz, ponieważ każdy klient otrzymuje na start 10 darmowych przejazdów możliwych do wykorzystania do 15 lipca.

materiały prasowe partnera

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły