Gliwicki samorząd, Straż Miejska oraz ZSŁ organizują bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu „Bezpieczne Gliwice” i w całości finansowane ze środków budżetu miejskiego.

Szkolenie ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród kobiet. Podczas kursu będą one mogły nauczyć się stosowania prostych, a równocześnie bardzo skutecznych technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy posiadający wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów sztuk walk oraz kursów samoobrony dla kobiet. W programie – oprócz ćwiczeń fizycznych – przewidziano 10-minutowe wykłady na temat sposobów unikania niebezpieczeństw oraz metod zachowania się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

 Kurs zaplanowano na okres od 14 marca do 9 maja. Jego uczestniczki będą spotykać się w poniedziałki i czwartki ( z wyjątkiem 2 maja) w godzinach od 19.30 do 21.30, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Łączności przy ul. Warszawskiej 35. Na zainteresowane gliwiczanki czeka 150 miejsc. Zgłoszenia przyjmowane będą od 25 lutego w Centrum Ratownictwa Gliwice przy ul. Bolesława Śmiałego 2b (pokój 107). Należy zgłosić się osobiście, bo konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zajęć oraz podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 32/301-97-53 lub poprzez e-mail: j.malyska@poczta.crg.gliwice.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here