SixSilver Jubiler Gliwice

— Naszym celem jest masowe uświadamianie ludzi, aby zaprzestać niepotrzebnych śmierci we własnych domach. Mimo akcji społecznych i informacji o kolejnych ofiarach ludzie wciąż bagatelizują problem, a opamiętanie przychodzi za późno. Chcemy to zmienić i będziemy nad tym ciężko pracować. — mówią pomysłodawcy akcji poświęconej problemowi tlenku węgla i walki z nim w Polsce. Akcja startuje już dzisiaj około godziny 18.00!

tygiel

O Andrzeju Fracie i jego ekipie pisaliśmy rok temu. Mieliśmy się spotkać przy okazji innego projektu. Nie udało się za pierwszym razem, plany pokrzyżował Andrzejowi wtedy… tlenek węgla, czyli tzw. czad. Historię opisaliśmy w artykule pt. Ty też lubisz długie kąpiele? “Urwał mi się film, obudziłem się na podłodze”

Dzisiaj ekipa filmowców wraca z dużym projektem. Przygotowali dwa filmy i stronę internetową www.obudzczujnosc.pl

Jedna z produkcji to “Czadowy Film”, który powstał na bazie przeżyć autora – Andrzeja Frata. Twórca przenosi na ekran i język filmu także historie innych osób, które poznał podczas zbierania materiałów do filmu.

-Do filmu nie należy podchodzić na zasadzie “krótkiego spotu”, a drugi człon tytułu nie znalazł się tam przypadkowo – jest to około 7-minutowa produkcja ku przestrodze, będąca “relacją z podłogi” i majaków otrutego czadem mózgu. Dobrze jest więc znaleźć chwilę spokoju, wyciszyć się i dopiero wtedy włączyć film. – tłumaczą twórcy akcji.

Główną rolę w filmie gra młody aktor z Orzesza – Tomasz Parchański, a w projekcie wzięli udział m.in. znany aktor Artur Barciś, zespół Clock Machine. Swoją niewielką cegiełkę dorzucił także pochodzący z Gliwic muzyk – CeZik.

Drugi film to “Czadowy Dokument, czyli poleciałem na Ibizę” – zobaczymy relacje obcych sobie osób, które połączyło jedno – zatrucie tlenkiem węgla i fakt, że cudem przeżyli. Każdy z nich ma swoje przemyślenia na temat wypadku i jego konsekwencji.

Na stronie www.obudzczujnosc.pl, która wystartuje dzisiaj, znajdziemy wspomniane filmy oraz istotne informacje o czadzie i metodach walki z nim.


9 KOMENTARZE

  1. Nie tylko przez piece można sie zatruć ,nawet zwykły piecyk gazowy do podgrzewania wody , czy kuchenka gazowa itp może ulatniac dwutlenek węgla.. na szczęście nad nami czuwa czujnik 🙂 koszt 100zl ale śpisz spokojnie

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here