SixSilver Jubiler Gliwice

Jest źle – zgodnie mówią gliwiccy przedsiębiorcy z różnych branż. Najbardziej dotknięte kryzysem związanym z koronawirusem są branże gastronomiczna i kosmetyczno-fryzjerska. Prezydent Gliwic Adam Neumann zapowiadał pomoc dla gliwickich przedsiębiorców.

Ma polegać ona na zmniejszaniu lub zwalnianiu z czynszów za lokale komunalne. Problem w tym, że na gliwickiej starówce miejskich nieruchomości jest niewiele. A jak się dowiedzieliśmy ci, którzy mogliby liczyć na pomoc miasta pomocy tej nie otrzymali bo nie spełniają ustalonych przez prezydenta warunków.

Ratunkiem dla branży gastronomicznej mogłoby być wystawienie ogródków. Przedsiębiorcy z gliwickiej starówki chcieliby, by na uliczkach wokół Rynku ograniczono ruch samochodów do absolutnego minimum. Zamknięcie starówki obiecywał w kampanii prezydent Adam Neumann. Nie ma lepszego czasu, by zamknąć, przynajmniej częściowo, gliwicką starówkę. Taka decyzja może uratować wiele miejsc pracy.

Jest źle – zgodnie mówią gliwiccy przedsiębiorcy z różnych branż

– Chciałbym aby starówka była pozbawiona ruchu samochodowego – mówił w kampanii Adam Neumann. – Teraz jest na to najlepszy czas – odpowiadają właściciele lokali gastronomicznych – wystawienie ogródków pozwoliłoby się nam odbić od dna – apelują.

Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Środa, 29 kwietnia 2020

Już wiadomo, że 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe. Branża gastronomiczna i kosmetyczna musi jeszcze czekać. Ratunkiem dla restauracji, kawiarnii i pubów mogłyby być ogródki i zamknięta starówka. Czy jednak władze miasta pomogą przedsiębiorcom? Tego nie wiemy. Przedsiębiorcy mają też żal do władz miasta, że nikt nie pyta ich czy potrzebują jakiejś pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here