spot_img

Operowy kunszt w Gliwickim Teatrze Muzycznym

spot_img

To właśnie ją amerykański tygodnik „Time” zaliczył do grona 10 najsławniejszych Polaków.

Jeżeli jakaś artystka mogłaby zostać nazwana polską reprezentantką operowego kunsztu na całym świecie, niewątpliwie jest nią Małgorzata Walewska. To mezzosopranistka o czarującym głosie, który pozwala publiczności przenieść się na chwilę do cudownego świata muzyki, gdzie wszystko może się wydarzyć. Nic dziwnego, że jej występy nagradzane są wielominutową owacją na stojąco – widzowie wręcz kochają oglądać ją na scenie.

Tym razem to gliwicka publiczność będzie miała możliwość (choć właściwszym słowem byłby chyba „zaszczyt”) usłyszeć największe operowe utwory w wykonaniu tej światowej sławy śpiewaczki. Doceniana w wielu krajach artystka, współpracująca z największymi operami, nie zapomina o swoim ojczystym kraju i wiernych widzach, dając występy takie jak ten na naszej scenie przy Nowym Świecie (a także nagrywając piosenki wspólnie z takimi polskimi twórcami, jak Voo Voo, Ewa Bem czy Elektryczne Gitary).

Dzięki niej, na jeden wieczór, to właśnie Gliwice staną się światową stolicą muzyki operowej. Nie może tam więc zabraknąć naszej zacnej publiczności! Co więcej, wykupując specjalny bilet, mają Państwo okazję do uczestniczenia w wyjątkowym spotkaniu z Małgorzatą Walewską po koncercie. Serdecznie zapraszamy!

 

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,244FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły