Koniec prac nad przebudową ulic Kujawskiej, Panewnickiej oraz Akademickiej planowano na koniec października

Jednak, jak informuje rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Jadwiga Jagiełło-Striborska, prace te przedłużą się.

Przyczyną opóźnień są elementy infrastruktury podziemnej, na jaką natknięto się w trakcie budowy, a które nie były naniesione na mapy geodezyjne.
Czas przebudowy przedłuży się więc o uporządkowanie sieci kabli podziemnych. Niestety dokładny termin zakończenia prac jest nieznany. Kierowcy proszeni są o przestrzeganie znaków tymczasowej organizacji ruchu i stosowanie się do wyznaczonych objazdów.

Przypominamy, że w związku z robotami zostały zamknięte ulice: Kujawska (na odcinku od ronda z ul. Skłodowskiej – Curie do ul. Dolnej), Panewnicka (od ul. Pszczyńskiej do ul. Baildona) oraz Akademicka (od ul. Skłodowskiej-Curie do Panewnickiej).

 

19 KOMENTARZE

  1. a no fakt nie doczytalem ale jak by nie bylo to duzo jest takich infrastruktur ktore mialo byc ktore rozpoczeto ale nie dokonczono bo iwestycji brakowalo srednicowka z gliwic do katowic co idzie kolo sosnicy to co nawet w aburdach drogowych byla na tvn turbo 3 km drogi 280 milionow wydane a plywa sie autem jak na baltyku statkiem wyfrezowali to i jak to wyglada za tyle kasy tak jak kazdy mowi jak u nas sie buduje drogi z przodu buduja a za dupa sie wali niestety taka prawda

  2. Podium. Dtska. Burdel na dworcu PKP. Daszyńskiego. Remont starówki trwał 5 lat a w sumie to tam się prawie nic nie zmieniło.

    I główna dewiza. Rozkoppac i postawić paru Januszy żeby pozorowali pracę. Banda skurwysynow! Za nasze pieniadze

  3. Skoro most na toszeckiej robią pół roku a tu skala robót jest kilkadziesiąt razy większa to jakim cudem miało to się skończyć do końca października?

    W Gliwicach nic nigdy nie oddali na czas. A nie! Centra handlowe są gotowe przed czasem. A dlaczego? Bo przetargu wygrywają prywatne firmy a nie jakieś miejskie czy pseudo prywatne gdzie pracują ziomale od Frania.

  4. Mieszkam 200m od kujawskiej i dziennie nią przejeżdżam w okolicy gdzie trwają prace. Poza tym parenaście razy zdarzyło mi się przebiec lub przejechać rowerem przez zamkniętą część. Wydaje mi się że główną przyczyną opóźnień jest to że Pruim bierze za dużo na klatę i po prostu mają za mało ludzi do pracy. Nie wierze że przez to że coś znaleźli gdzieś tam to nie są w stanie wylać asfaltu na chodnik na wysokości Ligoty na odcinku 100m od 6 miesięcy kufa jego mać

  5. Ulicę zamknęli przed wakacjami i przez kilka miesięcy nie robili tam NIC. Teraz dopiero zaczęli coś działać i nagle zdziwieni że coś odkopali…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here