W sobotę 17 grudnia na zaproszenie poseł Marty Golbik (PO) Gliwice odwiedził były Marszałek Sejmu RP i minister spraw zagranicznych oraz obrony Radosław Sikorski. Spotkanie było okazją do promocji jego nowej książki “Polska. Stan państwa”, w której Sikorski – jak sam mówi – próbuje skatalogować wszystkie afery oraz stan państwa do jakiego doprowadziła obecna partia rządząca.

– Myślę, że to jest bardzo ważna pozycja podsumowująca ostatnie siedem lat funkcjonowania naszego państwa, możemy w niej znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, odkłamuje ona też wiele nieprawdziwych informacji, które w przestrzeni publicznej zwłaszcza przy pomocy TVP, rozpowszechniał PiS – podsumowuje Marta Golbik.

Spotkanie miało otwarta formułę Klubu Obywatelskiego, praktycznie przez całe dwie godziny było dyskusją zaproszonych gości – wśród nich także senatora Frankiewicza – z publicznością. Padało wiele pytań, głównie dotyczących KPO, polityki zagranicznej i pomysłu opozycji na odsunięcie PiS od władzy.

fot. Michał Buksa

– Komitet Obywatelski to formuła szersza niż partia polityczna więc mieliśmy żywą, otwartą dyskusję, każdy mógł przejść, każdy mógł zadać pytanie i nie były one wcześniej ustalone. Chcemy z wyborcami rozmawiać o tym co zrobić żeby ta szarańcza, to niszczenie instytucji państwa, to marnowanie szans cywilizacyjnych Polski się skończyło – podkreślał Radek Sikorski.

Czy opozycja jest w stanie wygrać październikowe wybory? Trzy lata temu udało jej się zdobyć Senat.

– Pomysł wyszedł wtedy od samorządu terytorialnego i polegał na tym, że w każdym okręgu występuje tylko jeden uzgodniony kandydat opozycji, efekt był taki, że zjednoczona opozycja ma w Senacie większość, to trzeba powtórzyć teraz w Sejmie – tłumaczył senator Zygmunt Frankiewicz – Tutaj sprawa wydaje się trudniejsza dlatego, że trwa taki kontredans, to znaczy niby się porozumiewają ale nie wiadomo czy się porozumieją, to może być jedna lista, dwie, nawet trzy, ale trzeba to robić w porozumieniu, wcześniej umówić i zgodnie zrealizować, wtedy jestem przekonany, wygramy wybory – podkreśla były prezydent Gliwic.4 KOMENTARZE

  1. no to są jakieś jaj zapraszać tego osobnika, jak zwykle żadnych konkretów tylko jak się dorwać do koryta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here