Policjanci z II komisariatu, Klub Sportowy Kodokan oraz Aktywnie dla Gliwic włączyli się w inicjatywę Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach – aktywizację sportową kobiet. Pretekstem do zorganizowania dla nich zajęć z samoobrony było święto 8 marca.

Animatorzy przedsięwzięcia chcieli zaktywizować lokalną społeczność, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród kobiet oraz przyswoić im użyteczne zachowania w sytuacjach zagrożenia i wpoić podstawowe umiejętności obronne.

Pierwsze zadanie: znaleźć miejsce do ćwiczeń

Klub Sportowy Kodokan zapewnił darmowy trening samoobrony z wykwalifikowanym trenerem i nie tylko.

– Dostaliśmy propozycję od Aktywnie dla Gliwic na zorganizowanie wydarzenia dla kobiet, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo. Data oczywiście wypadła na 8.03 – komentują przedstawiciele lokalnego klubu sportowego. – Zapewniliśmy naszym Paniom poczęstunek, wodę, kawkę i herbatkę, a z okazji Dnia Kobiet każda z nich otrzymała kwiatek – dodają.

Prelekcja o bezpieczeństwie wygłoszona przez funkcjonariuszy policji

W klubie sportowym Kodokanu przy ul. Szobiszowickiej pojawiło się wiele pań, które wykazały wielki entuzjazm i zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci nie tylko współprowadzili zajęcia, ale skorzystali też z okazji, by porozmawiać na temat zagrożeń, czyhających m.in. na seniorów.

– Policjanci z II komisariatu chętnie przystąpili do projektu. To pasjonaci sztuk walki, którzy, jako stróże prawa, mogli przy okazji zrealizować zadania z zakresu prewencji i profilaktyki – czytamy na stronie KMP w Gliwicach, jak się okazuje nie są to puste słowa – starszy aspirant Jarosław Stachel ma doświadczenie w karate, jiu jitsu (stopień mistrzowski 1 dan), Combat 56 oraz Systema. Dzielnicowy jest instruktorem samoobrony, taktyk i technik interwencji. Z kolei starszy sierżant Adam Czarnecki w II komisariacie specjalizuje się w profilaktyce oraz bezpieczeństwie seniorów i zgodził się asystować starszemu aspirantowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here