Wczoraj uroczyście otwarto nowy, czterokondygnacyjny parking przy Narodowy Instytucie Onkologii. Do dyspozycji pacjentów i pracowników będzie 807 miejsc postojowych, co diametralnie poprawi warunki parkingowe w miejscu, gdzie każdego dnia przyjeżdża nawet kilkaset osób.

Parking ma spełniać przede wszystkim funkcję użytkową, czyli pomieścić możliwie dużą liczbę aut. Ma więc cztery kondygnacje. Parkować można zarówno na dachu, jak i w przyziemiu. 20 miejsc przeznaczono dla osób niepełnosprawnych. Obiekt jest wyposażony w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Na elewacji budynku zastosowano dekoracyjne panele.

Sprawdzamy ile będzie kosztować pozostawienie w nim auta. Od 1 października 2022 r. obowiązywać będą następujące zasady pobierania opłat:

  • Za pierwsze 15 minut parkowania nie zostanie pobrana żadna opłata.
  • Zwolnione z opłaty będą również osoby niepełnosprawne, które posiadają ważną kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych wydaną zgodnie z obowiązującymi przepisami – kartę parkingową wraz z biletem wjazdowym należy okazać pracownikowi obsługi przy wyjeździe z parkingu.
  • Za pierwszą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 4 zł.
  • Za każdą następną godzinę parkowania zostanie pobrana opłata w wysokości 2 zł.
  • Koszt tygodniowego abonamentu dla pacjentów hospitalizowanych w Narodowym Instytucie Onkologii wyniesie 40 zł.
  • W przypadku zniszczenia lub zgubienia biletu parkingowego przy wyjeździe z parkingu trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 30 zł.

W sytuacji awarii systemu urządzeń automatycznej obsługi parkingowej, uniemożliwiającej pobieranie opłat za parkowanie na podstawie biletów, przy wjeździe kierowca otrzyma jednorazową przepustkę zawierającą informację o godzinie wjazdu oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Wyjeżdżając z parkingu będzie zobowiązany do zwrotu tej przepustki pracownikowi obsługi parkingu i uiszczenia opłaty zgodnej z czasem postoju. Za skorzystanie z parkingu można zapłacić gotówką lub kartą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here