Straż miejska często zwraca uwagę na temat szkodliwości niszczenia lub uszkadzania terenów przeznaczonych do użytku publicznego, przez kierujących, którzy zatrzymywali swoje samochody na terenach zielonych.

– Niestety czas wrócić do tematu. Dziś o trzech drastycznych przykładach niezrozumienia zakazu wynikającego z art. 144 § 1 kodeksu wykroczeń. Nie róbcie tak! – apelują funkcjonariusze.

Stawanie na trawniku to wykroczenie regulowane prawnie, za które można dostać nawet 1000 zł grzywny

Art.  144.  §  1. Kodeksu Wykroczeń  Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Czy zimą można parkować na terenach zielonych?

Straż miejska jest tutaj bezwzględna: „pora roku nie ma tu najmniejszego znaczenia, sposób parkowania wskazany na zdjęciach, co najmniej uszkadza teren zielony przeznaczony do użytku publicznego. Ogranicza jednocześnie prawa innych osób znajdujących się w przestrzeni publicznej. Chcemy zwrócić waszą uwagę na to, jak ważna jest zieleń w miejscach publicznych. Pośpiech, brak miejsca nie jest żadnym uzasadnieniem dla uszkadzania lub niszczenia zieleni w przestrzeni publicznej.”

Oto przykłady niepoprawnego parkowania:

źródło: SM w Gliwicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here