Zgodnie z październikową zapowiedzią PKP pociąg Express InterCity Premium ruszył z Gliwic w niedzielę, 13 grudnia. Decyzja o zatrzymaniu się Pendolino w Gliwicach to efekt prac nad rozszerzeniem rynku potencjalnych klientów. – Pendolino będzie pociągiem dla wszystkich. Nowa strategia cenowa sprawi, że będą mogli z niego korzystać zarówno klienci oszczędni, studenci, rodziny kupujące bilet z wyprzedzeniem oraz biznesmeni, robiący to tuż przed odjazdem pociągu – podkreślał prezes PKP Intercity.

Przez Gliwice jeździć będą dwie pary pociągów: jedna na trasie Gliwice-Warszawa, druga na trasie Gliwice-Gdynia. Czas przejazdu z Gliwic do Warszawy ma wynieść 2 h 45 minut, bilet w drugiej klasie będzie kosztować 135 zł, w pierwszej 195. Do Gdyni dojedziemy w 6 godzin i 15 minut. Za bilet w drugiej klasie zapłacimy 170 złotych, a w pierwszej 246. Pociągi Pendolino mogą jechać nawet 250 km/h, jednakże nigdzie w Polsce nie osiągają takiej prędkości. Najszybciej pojedziemy nimi 200 na godzinę.

Bilety są dostępne w kasach, biletomatach, na stronie internetowej oraz dzięki aplikacji mobilnej. Nie będzie można ich kupić w pociągu.

foto: PKP

36 KOMENTARZE

  1. Gon sie polonistko zasrana w necie kazdy swieci jaki to inteligent jest a jak potem co do czego to swieci oczami i sloma z butow wystaje do gazu z takimi

  2. Witam Cała ta zabawa ma za zadanie podwyzszyc wplywy czyli spowoduje to ze przecietny Kowalksi zaplaci wiecej za przejazd.Dzis jest promocja ,jutro po cichu skasuja tansze polaczenia TLK zostawiajac tylko z drogimi pasazerow.Dzis tj najblizszy rok jest jeszcze b tanio i za rok bedzie juz 2 x drozej i tak zostanie Za rok okaze sie ze sa malo rentowne i trzeba podniesc bilety zlikwidowac polaczenia i bedzie jeszcze mniej pociagow – /podbnie jak z Kolejami Ślaskimi – taka to polska kolej jest moim skromnym zdaniem.

  3. Czym tu się szczycic?ze mamy super szybki pociąg który nie może jechać 200km/h bo nie mamy torów? Cały rząd PO powinien zawisnac na Szubienicach na rynku w Krakowie za te wszystkie przekręty…zamiast wymieniać tory i się pomeczyc parę lat to kupili pociąg który jeździ i tak samo tyle czasu co normalne hahaha

  4. Zeby to mozna bylo nazwac pendolinem przerabiane guwno na ktorym Polska wladza zrobila interes zycia, liczy sie fakt nie ludzka glupota cala Polska buhaha

  5. Pewnie,że wystarczy kupić wcześniej, nie zawsze jest to jednak możliwe.I nic nie zmieni faktu,że dla tego zwykłego zjadacza chleba cena jest zaporowa.Pamiętajmy,że jeszcze trzeba wrócić.

  6. Wystarczy kupić bilety o wiele wcześniej, a ich cena będzie niższa niż np.4 dni przed odjazdem.Dodatkowo są zniżki dla emerytów, a Pendolino miało być jeszcze droższe niż jest teraz.

  7. Cieszę się, ze Pendolino będzie w Gliwicach, ponieważ jezdze często Pendolino na trasie Kato – Wawa i najpierw musiałem do Katowic dojezdzac. W pociagu jest czysto i bardzo cicho. Wielkiej różnicy między pierwszą, a drugą klasą nie ma ( kwestia poczestunku i w 1 klasie jest wiecej pojedynczych miejsc ) Jeśli ktoś wczesniej jezdził wagonami bezprzedziałowymi w Inter City to wielkej różnicy między tymi pociagami nie doświadczy. Dużym plusem sa ceny bo teraz bez problemu, nawet w dzien wyjazdu, można kupić bilet z Katowic do Warszawy za 49zł. Polecam, aczkolwiek nie rozumiem tego dziwnego podniecania sie tym pociagiem wśród niektórych 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here