SixSilver Jubiler Gliwice

Piast Gliwice jest spółką z większościowym udziałem Miasta Gliwice. Miasto regularnie od 8 lat, dwa razy w roku, przyznaje klubowi dotacje na realizację zadań z zakresu wsparcia rozwoju sportu. W I półroczu 2019 roku GKS Piast SA otrzymał już z miejskiej kasy 6 mln zł. Obecnie trwają rozmowy dotyczące przyznania dotacji na realizację tego zadania do końca bieżącego roku.

Władze Gliwic oczekują informacji na temat dochodów oraz kosztów, jakie poniósł klub w związku ze zdobyciem Mistrzostwa Polski i transferami, a także przedstawienia spójnej wizji zarządzania finansami klubu w przyszłości.

Miastu zależy bowiem, aby sukces z ubiegłego sezonu nie był wydarzeniem jednorazowym, a klub zyskał warunki do trwałego rozwoju. Decyzje dotyczące zaangażowania miejskich pieniędzy muszą być podejmowane w oparciu o rzetelne dane finansowe dostarczone przez władze klubu.

Miasto oczekuje, że zdobycie historycznego tytułu i związane z tym dodatkowe dochody powinny służyć długofalowemu rozwojowi klubu. Miasto deklaruje wsparcie takich działań, dlatego jeszcze przed ostatnim meczem rundy wiosennej zadeklarowało wsparcie planowanej przez klub dużej inwestycji – budowy centrum szkoleniowego.

Warunkiem zaangażowania w ten projekt jest jednak przedstawienie przez klub rzetelnego planu finansowego na kolejny sezon rozgrywkowy i biznesplanu dla tej inwestycji.

36 KOMENTARZE

 1. Zawodowy sport powinien być oddzielony od państwa i od publicznych (również samorządowych) finansów. A już zwłaszcza piłka nożna. Jest doskonale lukratywną częścią show-businessu i nie potrzebuje wsparcia, w dodatku skupiają się wokół niej kibole. A po Teatrze Muzycznym już nawet pamięć powoli umiera.

 2. A może tak dofinansować żłobki prywatne jak w innych miastach a nie paru kopaczy co to w pierwszej rundzie odpadają.

 3. i najwyższy czas ,pieniądze z miejskiej kasy należą się szkółkom sportowym dziecięcym i młodzieżowym a nie klubowi i pseudodzaiłaczom którzy czerpią niezłe zyski ze sponsoringu a potem się nie wysilają bo łatwa kasa idzie z miasta czy się leży czy się stoi

 4. Każdy klub na tym poziomie powinien się sam utrzymywać. Gliwice nie są tak durne jak Zabrze które dopłacają (jak wyczytałem) do stadionu i klubu ok. 30-40 baniek. Takie miasto tyle wydaje na inwestycje. Jeździliście po zabrzańskich dziurawych drogach. Wiecie ile za to można wyremontować dróg, szkół, wybudować mieszkań. Ale mają stadion (który w większości święci pustkami). Powód do dumy .(ps. to był sarkazm jak ktoś nie załapał)

 5. Damian Wójcik Nawet Jeśli To Co Z Tego Jak Wszystko Leci Do Kieszeni Prezesa I Zarządu… Mają Pole Do Popisu Teraz Obiecali Ze Za Te Pieniądze Wzmocnią Skład… No To Czekamy Na Kolejnego Rymaniaka…

 6. Sami eksperci pilki noznej i finansow. Pilka nozna na tym polega ze bogatszy podkupuje pilkarzy biedniejszemu.

  Jesli wy kupicie pralke za 1000zl a za rok ktos da wam za nia 5000zl to nie sprzedacie ?

  Tak samo z pilkarzem, dla niego to praca, wy zarabiajac 2000zl w jednej firmie nie chcielibyscie przejsc do innej firmy gdyby ta dawala wam 5000 zl i możliwości wiekszych sukcesow ??

 7. 6 Mln Zarobili 5,5 Wsadzili Do Kieszeni A Na Transfer 600 Tyś Wydali Pozyskali Za To Pajaca Z Sosnowca Jeżeli Dobrze Pamiętam….

  Za Valencie Dostali 1,5 Mln zł Teraz z Tego Trzeba Podpierdolić 1 Mln A Za Resztę Kupić Frajera Dziada Starego Z 3 Ligi Hiszpańskiej

 8. Ta Zaraz Wam Napiszą Kto Wsadził Sobie Miliony Do Kieszeni… Haha wszystko Będzie Zmyślone I Na Pic…. Złodziejstwo Jebane….
  Wystarczy Wejść Na Transfer Markt I Tam Macie Wszystko….

 9. “.. rzetelnego planu finansowego… ” – przecież nikt nie ma pojęcia jak finansowana jest piłka nożna w Polsce.
  Puste trybuny, nudne transmisje z małą oglądalnością, mało reklam na stadionach – a mimo to settysięczne gaże piłkarzy, milionowe transfery, grube pensje działaczy.
  Trudno nie wspomnieć o stadionowym bandytyźmie nazywanym dla zmylenia kibolstwem ( czyli prawie kibicostwem) No to też potrzebne są pieniądze ( wyjazdy, race, broń biała, koszty leczenia urazów po ustawkach, kary pieniężne dla złapanych na rozboju, paczki do więzienia.

 10. Za to jaka jest polityka transferowa powinni zabrać finansowanie…
  To absurd, że jest sukces, a na drugi sezon dno, bo im się zachciało sprzedawania dobrych zawodników !

 11. Miasto nie wie? Noo typowa wizja klubu z ekstraklasy. Po mistrzostwie sprzedać kogo się da, podzielić zyski podwyższyć ceny i liczyć na utrzymanie .

 12. Michał Szaroń dokładnie. 😉 w dodatku grają dobra piłkę. Fakt, brakuje wykończenia, może i szczęścia, ale na opinie z dupy nie ma siły. 😉

 13. Agnieszka uuuuu widzę znawca tematu po pierwszych 5 kolejkach środek tabeli to przecież to taka tragedia….. i te 3 punkty brakujące do 3go miejsca 😉 😀 …. 😉 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here