SixSilver Jubiler Gliwice

Wraz z poprawą pogody na terenie naszego miasta wzrosła liczba miłośników procentów spożywających w miejscach publicznych

Dbając o ład i porządek publiczny, straż miejska wzmogła działania mające na celu eliminację powyższego wykroczenia. Tylko od początku miesiąca interweniowano 166 razy wobec osób spożywających lub usiłujących spożywać alkohol. Z kolei 20 osób zostało przewiezionych przez funkcjonariuszy do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania.

tygiel

Przypominamy, że w myśl Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (art. 14 ust. 2a) zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.

Natomiast zgodnie z art. 431. 1. tejże ustawy:
Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania, podlega karze grzywny.
2. Usiłowanie wykroczenia określonego w ust. 1 jest karalne.
3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w ust. 1 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy.

źrodło i foto: SM Gliwice

66 KOMENTARZE

 1. A jakie korzyści my mamy osiągnąć z tego ZAKAZU? Wszelkie zakazy dotyczą głównie ludzi pijących z kultura i pracujących, a żuli i awanturujących się meneli i tych co im wszystko zwisa bo im z pensji nikt nie zabierze, straż i policja omija z daleka. Zreszta karać powinno sie tych co sie awanturują, niszczą i zaśmiecają mienie publiczne, niezależnie od stanu upojenia i konta.

 2. Sm w ogóle nie powinni pouczavcrtylko i wyłącznie pisać mandaty zero tolerancji dla bydła alkoholowego. Nie chodzi o to że ktoś się zachowuje spokojnie chodzi o ochronę dzieci i młodzieży przed alkoholem o zły przykład.

 3. Banda nieudaczników że straży miejskiej xD zanim coś bardziej pozytecznego robić to lepiej jeździć na interwencję do ludzi którzy sobie chcą kulturalnie piwko w wolnym czasie wypić w innych krajach ludzie po ulicach chodzą sobie z rodzinami piwkiem w ręku i jest okej ale nie bo lepiej ciulacc mandaty złodzieje kolejni tfu

 4. Problem jest w czymś innym. Takie picie nie kończy się na jednym piwie, jak to niektórzy piszą. Dodam jeszcze że przeszkadzaja mi palacze

 5. Nikolas Skapczyk dlatego musisz przyjechać na Bawarię ☺Tutaj piwko w plenerze możesz spożywać bez konsekwencji Oczywiście z umiarem

 6. Głupota. Jaki problem w tym ze ktos sobie w plenerze wypije piwo albo 2 jesli nie smieci i nie robi problemów a musi sie kitrac z flaszką jak przestepca.

 7. To czemu POP chleje wińsko w kościele pełnym dzieci i może – a ja spokojnie na ławeczce nie mogę – durne przepisy i tyle

 8. Mi jak chcą wlepić mandat za cokolwiek odpowiadam że albo upomnienie albo dzwonię do rzecznika facebookowego Roberta Tąty i on im to wyjaśni – zawsze odpuszczają

 9. Jak z kulturą to czemu nie. Sam tak mam.. Grzecznie bez żadnych głupich zachowań. Ale jedni jest pewne. Interwencja do pijącego na ławce – szybka. Dla potrzrbujacego – wolna. Tak to wygląda.

 10. Jak by można było pić w parkach to ludzie zaczynali by wychodzić z domu , a nie siedzą wszyscy przed tv i oglądają bzdury ,reklamy leków itp .sam bym sie napil piwka na ławce gdzieś ,a ci co tłuką butelki i smieca to niech ich karają ,tu wtym kraju nie idzie sie dogadać ,ludzie patrzą jak na zachodzie ,a co mnie oni obchodzą ,a do baru iść i 8 zł za piwo -porażka

 11. Zakaz zakazem a na przystankach o 6 rano z piwem w ręce często można spotkać ludzi. poza tym popieram przedmówców ze z kulturą to dlaczego nie.

 12. Dla mnie temat prosty jak konstrukcja cepa: jeżeli ktoś spożywa alkohol w miejscu publicznym i robi to kulturalnie, nie afiszuje się z tym, nie stwarza zagrożenia, nie awanturuje się, nie załatwia potrzeb fizjologicznych w pobliskich krzakach czy bramach, czytaj: zachowuje wszelkie przyjęty w cywilizowanym świecie normy zachowań społecznych to nie widzę problemu. Jeżeli ktoś zachowuje się niestosownie to nieważne czy jest trzeźwy, po piwku, po wódzie, kokainie czy żelkach haribo powinien liczyć się ze wszelkimi wynikającymi z takiego zachowania konsekwencjami.

 13. Piwo w parku jest znacznie lepsze, aniżeli pite w głośnym barze. Oczywiście jeśli nie wyrzuca się butelek w pobliskie krzewy, trawy, itp. Karać powinno się zaśmiecających, awanturników i innych głupców.

 14. Jeżeli ktoś jest w ciężkim stanie wskazującym problem. Jeżeli ktoś pije kulturalnie jedno góra trzy piwa to w czym problem.

 15. Szkoda, że STRAŻ MIEJSKA czyt. nieudacznicy opłacani przez podatników, którzy nie dostali się do Policji, robią interwencję wśród ludzi, którzy nie zagrażają środowisku… Rycerze parteru , którzy boją się interweniować tam gdzie jest zagrożenie…

 16. Niepotrzebne by były żadne zakazy gdyby ludzie normalnie poszli się do baru napić a nie na ławce jak za jakiejś komuny. Na zachodzie nie ma takich zakazów bo nikt nie urządza sobie imprez w parku tylko korzystają z kulturalnych miejsc do picia przeznaczonych.

 17. 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w ust. 1 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy .

 18. Skoro już przypominacie to róbcie to dokładniej. „(art. 14 ust. 2a) Zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.”,
  USTAWA z dnia 10 stycznia 2018 r.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here