– Gliwice, przez wielu nazywane miastem przyszłości, to jedno z najszybciej i najlepiej rozwijających się miejsc w Polsce. To właśnie tutaj Twoje dziecko ma szansę na dynamiczny rozwój, realizację swoich marzeń, zdobycie dobrego wykształcenia oraz dobry start w przyszłość. – przekonuje programista i absolwent Politechniki Śląskiej – Bartosz Śliwa, który założył w Gliwicach pierwszą szkołę programowania dla dzieci – Plum Tree.

Szkoła proponuje kursy programowania dla najmłodszych. Wykładowcy-praktycy z dużą dawką pozytywnej energii wprowadzają dzieci w świat programowania. W przystępny sposób tłumaczą nawet najtrudniejsze zagadnienia związane z informatyką.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, co zapewnia indywidualne podejście do każdego adepta sztuki programowania. Plum Tree to nie tylko miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię, ale przez dobrą zabawę również utrwalać swoją matematyczną wiedzę i rozwijać umiejętność abstrakcyjnego myślenia.

– Przechodziłem przez wszystkie poziomy nauczania informatyki w szkołach Państwowych i wiem, że nadal zajęcia z informatyki traktowane są po macoszemu i często polegają na bezowocnym rysowaniu w Paintcie. W sposób prosty możemy przekazać dzieciom nawet bardzo skomplikowane zagadnienia. To nie będzie dla nich kolejna bezsensowna godzina spędzona przed komputerem. Nasze zajęcia nie tylko nauczą je kreatywnego myślenia. Pomogą im zwizualizować swoje pomysły, pokażą, że jedynym ograniczającym nas elementem jest nasza wyobraźnia. – mówi założyciel szkoły, Bartosz Śliwa.

Firma od samego początku jest również otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę, zarówno komercyjną, jak i non profit. – Aktualnie udostępnia sprzęt dla Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży „BUMERANG”, wspomagając naukę języka programowania Python dla ich podopiecznych.

Jeśli chcesz zadbać o rozwój swojego dziecka od najmłodszych lat, zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową www.plumtree.edu.pl oraz odwiedzenia profilu na Facebooku www.facebook.com/PlumTreeSzkola/. Do zobaczenia na zajęciach! – dodaje pomysłodawca Plum Tree.

3 KOMENTARZE

  1. Artykuł wymaga sprostowania… znam co najmniej 3 inne szkoły programowania dla dzieci w Gliwicach, które istnieją dłużej niż wspomniana – Fabryka Naukowców, Szkoła.PM i ich PM.Robots a od połowy tego roku jeszcze Fibot.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here