Szukamy domu dla tej suczki. Nasz czytelnik prosi Was o pomoc:

Hej, szukamy domu dla owczarka niemieckiego (suczka, 2-4 lat).  Suczka prawdopodobnie została przywiązana do drzewa, odgryzła sznur, który miała na sobie i biegała po autostradzie.

Zrobiło mi się żal zwierzęcia, zabrałem je do weterynarza (brak chipa) i kupiłem tabletki na odrobaczenie – jeszcze nie podane, zbyt mała waga zwierzęcia i ogólne wycieńczenie.

Dlaczego szukamy dla niej nowego domu?

Nie dogaduje się z moją drugą suczką i to bardzo, mój pierwszy pies jest Amstaffem i nie pozwoli sobie niestety na tow. Owczarka, jest jej przykro z powodu drugiego psa i zaraz mi przestanie jeść.

Teraz może kilka detali o owczarku, pies jest ułożony i ufny w stosunku do ludzi, szybko się do mnie przywiązał, potrzebował na to jednej nocy, kiedy spał mi przy łóżku. Reaguje bardzo dobrze na podstawowe komendy (siad, waruj, do mnie, zostaw, na miejsce) i jest bardzo posłuszny, spacer bez smyczy w lesie po jedynym dniu – nie ucieka, sprawdza gdzie jest właściciel. Fajnie by było gdyby miała taką samą możliwość jak i u mnie – czyli dom z ogrodem, jest to rasa wymagająca, tutaj nie wystarczy spacer i mam z głowy psa, należy go też zmęczyć intelektualnie ale potencjalny zainteresowany chyba o tym wie.

szukamy_domu_gliwice

Pewnie padną jeszcze pytania jak reaguje na dzieci i inne zwierzęta, otóż głupie pytanie bo każdy pies może być zazdrosny o dziecko, sam dzieci nie mam, pewnych rzeczy trzeba psa nauczyć ale wydaje się, że problemu nie będzie, trzeba od razu psu pokazać, że ma się w domu coś cenniejszego od niego i musi do tego przywyknąć a nawet bronić. Reakcja na inne zwierzęta? Spacer – obojętna, jak się zachowa w stosunku do kota – nie wiem, do psa – zależy też od waszego psa. Mogę dać za dobrego frykasa dla mojej Bulby (no bo wydałem na to piniondze – dwie miski, smycz i obroże, używany tylko przez tego Owczarka).

Proszę o udostępnienie posta i lajki, aby ta wiadomość dotarła do jak najszerszego grona odbiorców, możecie się ze mną skontaktować telefonicznie pod nr 883 724 187 w celu jakichś konkretów lub odebrania swojego nowego pupila.

19 KOMENTARZE

  1. Znowu zawinił czlowiek jakie to bolesne ze czlowiek ktorego wychowuje sie uczuć ani serca to zwierzeta ratuja ludzi.Te zwierzeta teź stworzył NB9g hej katolikiem nazywasz sie to nie tak.Dobrze ze ta psina tak sobie dała rade.kochany jestes.l

  2. Wczoraj przy Auchanie na parkingu biegał rudy psiak średniej wielkości, wył biedaczysko jakby szukała swego właściciela, na moje wołanie “psinko” zaczął podbiegać ale był za daleko, potem gdzieś się zgubił między samochodami, gdy wyszłam ze sklepu już nie było po nim śladu. Mam nadzieję, że ktoś mu pomógł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here