W sobotę funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem

Według zgłaszającego, pies przywiązany był do haka holowniczego pojazdu od dłuższego czasu. Bez dostępu do wody ani budy, mimo minusowej temperatury. Strażnicy na miejscu zastali właściciela, który wzburzony był faktem ich przybycia i nie widział nic złego w przetrzymywaniu swojego psa. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa jakim jest znęcanie się nad psem sprawę strażnicy przekazali na Policję, która przyjechała na miejsce.

Jeśli wiemy o przypadkach znęcania się nad zwierzętami, lub widzimy psa poruszającego się samotnie po ulicy powinniśmy zawiadomić odpowiednie służby.

Zgłoszeń można dokonywać pod numerem Straży Miejskiej (986), Policji (997) i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (505-299-686). Sprawą mogą zająć się również pracownicy miejskiego schroniska dla zwierząt (513-127-426).

 

źródło: SM Gliwice

32 KOMENTARZE

 1. Gruba przesada. Psu nic złego się nie stało. Pies nie padnie, jak przez piętnaście minut (a nawet godzinę czy dwie) nie pije wody – no chyba, że są upały, ale mimo globalngo ocieplenia w styczniu i lutym nadal dość zimno.
  Rozumiem, że nastepnym razem ma wziąć psa na zakupy…

 2. Dla czego nie jest pokazany jego numer samochodu ??? takie bestialstwa powinno się pokazywać ,jeszcze i gębę właściciela żeby ludzie poznali gada .

 3. rejestracja zasłonięta a to niby dlaczego!! nie widział nic w tym złego !! no co za poje……..b jak można jego przywiązać do haka niech siedzi i zobaczy jak to jest ….brak serca odebrać mu pieska !!!!

 4. Jak będziecie wychodzić z psem na spacer, spotkacie znajomego i zagadacie się z nim to wtedy pies też jest uwiązany do człowieka na dłuższy czas w jednym miejscu bez dostępu do budy i wody. Nie zapomnijcie zrobić wtedy zdjęcia i zgłosić tego do odpowiednich służb.

 5. Tak wszechwiedzący wszyscy po przeczytaniu artykułu i na podstawie zdjęcia wnioskują że pies się dobrze czuł
  Żenada

 6. Nie, bo ktos zrobil zdjecie, dopisal kilka słów i aferka gotowa. Nie bronie dziadów co męczą zwierzęta, ale tu widać. Zwierz zadowolony, odpasiony, ładna gładka sierść. Wg mnie, pan człowiek poszedl do sklepu, zaraz wróci. Czy uwiazany pod sklepem, czy przy aucie, jeden frędzel.

 7. A jak już pod marketem pies przywiązany to już to nie jest “bestialskie traktowanie”? :D.
  Widać, że pieseł nie jest zagłodzony a właściciel pewnie tylko wyszedł po coś do sklepu.

 8. Do sklepu z psem nie wolno, w aucie zostawić nie wolno, w ten sposób też nie wolno. To jak, skoro ma się zwierzę ze sobą?

 9. Dłuższego czasu? To znaczy ile godzina, pół godziny? Pies miał zdechnac z tego powodu? Ciekawe jak nie ma Was w domach, jest lato (tu zima) czy pies ma zawsze wodę…. Bestaialskie traktowanie bo był chwilę uwiazany

 10. Niech odpowiednio zaczną karać tych ludzi za to co robią, Nie mieści się w głowie co Ci ludzie wyprawiają, Gdzie są odpowiednie służby??? …… Brak słów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here