16 maja był świetnym dniem dla polskiego boksu olimpijskiego – na Mistrzostwach Świata w Stambule reprezentantka GUKS Carbo Lidia Fidura (+81 kg) wygrała walkę ćwierćfinałową i zagwarantowała sobie medal!

To wielki sukces Biało-Czerwonych, których trenerem od kilku miesięcy jest Tomasz Dylak. 

32-letnia Lidia Fidura w pojedynku o krążek pokonała Ukrainkę Mariię Lovchynską 5:0 (30-24, 30-25, 30-25, 30-25, 29-26). Z tą samą rywalką Polka wygrała jednogłośne przed 3 laty w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska. 

Od początku poniedziałkowa walka układała się po myśli zawodniczki ze Śląska. Pierwszą rundę wygrała 4:1, a bardzo wysoko prowadziła po drugiej, kiedy dodatkowo Ukrainka dostała dwa ostrzeżenia. W tej sytuacji tylko kataklizm mógł odebrać zwycięstwo Lidii Fidurze. Na szczęście nic złego się nie stało, a ogłoszenie wyniku było tak naprawdę formalnością. 

8-krotna Mistrzyni Polski zdobywała już medale Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich, a teraz zapewniła sobie też medal Mistrzostw Świata. W środowym półfinale zmierzy się z Turczynką Sennur Demir. Dla Polski to medal nr 11 w historii MŚ Kobiet, pierwszy od 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here