SixSilver Jubiler Gliwice

Wczorajsza aura zaskoczyła kierowców z naszego rejonu. Większość dostosowała się do intensywnego opadu śniegu, połączonego z silnym wiatrem i gwałtownym ochłodzeniem, mrożącym nawierzchnię jezdni.

Doszło jednak do 42 kolizji i jednego wypadku – potrącenia pieszego (kierowca uciekł z miejsca zdarzenia).

Przed godziną 18.00 na ulicy Toszeckiej w Gliwicach, podczas wspomnianej śnieżycy, nieustalony kierujący nieustalonym samochodem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych (wysokość osiedla Kopernika) 70-letniego mężczyznę. Sprawca wypadku, nie zatrzymując się, odjechał w kierunku Pyskowic. Pomocy rannemu udzielili świadkowie. Ze szczątkowych ustaleń wynika, że kierowca poruszał się białą mazdą (jedna z wersji mówiła o białej skodzie).

Ciężko ranny pieszy został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczyli już zapisy monitoringów z możliwych dróg przejazdu samochodu sprawcy – trwa ich analiza.

Policja apeluje do osób, które wiedzą lub tylko podejrzewają, kto był kierowcą, o przekazanie informacji policji. Każda, np. o zauważonych w samochodzie sąsiada uszkodzeniach czy pojeździe odstawionym do warsztatu, będzie sprawdzona i zweryfikowana.

– Informacje można tradycyjnie, anonimowo, przekazywać na skrzynkę – Powiadom nas lub na całodobowy numer 32 3369255. Osoby informujące nie będą dopytywane ani w żaden sposób niepokojone. – informują gliwiccy policjanci.

3 KOMENTARZE

  1. Informacje można tradycyjnie, anonimowo, przekazywać na całodobowy numer 32 3369255. Osoby informujące nie będą dopytywane ani w żaden sposób niepokojone.
    W jakim celu chce się pani kontaktować z rodzina? Odpłatna pomoc chce pani zaoferować?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here