Ma dopiero dwa lata, a odwiedziło ją już prawie 5000 dzieci z naszego regionu.

Poprzez gry, zabawy, konkursy, projekcje multimedialne i zajęcia plastyczne przedszkolaki zgłębiają tajemnice kina oraz produkcji filmowej. Warsztatom towarzyszą projekcje bajek i filmów.

Dzieci, które właśnie zostały przedszkolakami, kino AMOK zaprasza na I rok Akademii. Podczas sześciu zaplanowanych zajęć zobaczą one ekran z bliska i dowiedzą się, co jest ukryte w kabinie kinooperatora, czym jest kino „z koca”, sprawdzą, jak charakteryzacja tworzy postać filmową, spróbują sami udźwiękowić fragment obrazu, zmontują swój własny film, a na koniec, wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie, zorganizują prawdziwy plan filmowy.

Z kolei członkowie II roku Akademii odkryją magię ożywiania nieruchomych obrazków, dowiedzą się, czy każdy może zostać aktorem, sprawdzą, jak rozśmieszali klasycy kina niemego, zaprowadzą porządki w gatunkach filmowych, wybiorą też odpowiednią muzykę do fragmentu filmu, a na ostatnich zajęciach – zagadki i konkursy, podsumowujące wszystkie spotkania.

Pif PAF rusza w listopadzie, ale zapisy już trwają. Zgłoszenia grup przedszkolnych (ok. 30 osób) wraz z opiekunami przyjmuje biuro kina przy ul. Dolnych Wałów 3 (tel. 32/238-25-01, e-mail: biuro@amok.gliwice.pl).

(źródło: UM Gliwice)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here