SixSilver Jubiler Gliwice

Mimo że policyjny wóz dawał kierowcy znaki świetlne oraz dźwiękowe, 34-letni „śmiałek” z Gliwic, kierujący fiatem seicento, nie zatrzymał się. Jak się potem okazało, był nietrzeźwy.

Wczoraj, 16 maja około godziny 1.30 przy ulicy bł. Czesława w Gliwicach patrol drogówki podjął próbę kontroli samochodu marki Fiat Seicento. Kierujący nie zatrzymał się jednak na wezwanie umundurowanego policjanta i rozpoczął ucieczkę. W ślad za nim ruszył radiowóz. Zarządzono pościg i w rejon ewentualnych dróg ucieczki wysłano patrole.

Kierowca usilnie próbował uciec przed pościgiem, ale jego próba spełzła na niczym, bo… zderzył się z budynkiem przy ul. Sikorskiego.

Sprawca ucieczki oraz jego pasażerowie (36-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna) byli nietrzeźwi. Nie odnieśli obrażeń. Kierowca nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, a w jego krwi krążyło 0,9 promila alkoholu.

Trzeba przyznać, że mężczyzna, który zasiadł za kierownicą fiata, był najtrzeźwiejszy z towarzystwa – wiózł kompletnie pijanych pasażerów.

34-latek odpowie za dwa przestępstwa: prowadzenie pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę przed policją. Grozi mu pięć lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi V Komisariat Policji w Gliwicach.

26 KOMENTARZE

  1. Filip Machczyński Patryk Ryma Rymsza Szymon Wilk Natan Pańczyszyn Filip to żes sobie przejebal XDDD seicento już się wozisz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here