spot_img

Pionek na Dzień Dziecka

spot_img

Pionek, gliwickie spotkania gier planszowych Jak już tak wspominaliśmy o Dniu Dziecka w muzeum oraz w kinie, to warto też i wspomnieć o chyba najważniejszym budynku dla naszych pociech, gdyż poświęcony dla nich, jakim jest Młodzieżowy Dom Kultury. A warto tam zaglądnąć gdyż odbywać się tam będzie impreza zwana Pionkiem, czyli gliwickie spotkania z grami planszowymi.

Jak mówią sami organizatorzy o imprezie, jest ona dla młodzieży i dorosłych organizowana co kwartał przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach. „Naszym celem jest promocja gier planszowych, prezentacja wielu ciekawych tytułów i zapewnienie jak najlepszej zabawy wszystkim miłośnikiem gier. Formuła imprezy jest prosta – otwieramy bramy MDK dla wszystkich miłośników gier planszowych i zapraszamy do wspólnej zabawy. Na wszystkich czekają tu stoły, dziesiątki gier i wspaniała atmosfera.”

Na miejscu będzie można pograć w swoje ulubione gry, skorzystać z porad ludzi którzy wytłumaczą jak grać w nowe gry – zarówno te z wypożyczalni gier planszowych MDK-u jak i przywiezionych przez uczestników. Pojawi się też Giełda Gier, czyli każdy z uczestników będzie mógł sprzedać swoją grę i zakupić inną, używaną lecz za mniejszą cenę. Będą zabawy oraz konkursy , turnieje i zawody gdzie wygrać będzie można oczywiście grę planszową. Dlatego nie zwlekamy, i pędzimy w ten weekend do MDK-u na ulicy Barlickiego bo atrakcji co niemiara.  Akcja trwać będzie od godziny 10 do 18 przez dwa dni.
Poniżej kilka zdjęć z poprzedniej osiemnastej edycji Pionka, wykonanych przez Tomasza Szewczyka. 

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

98,438FaniLubię
14,930ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły