SixSilver Jubiler Gliwice

Uczniowie oraz personel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielowsi zostali ewakuowani w związku z informacją o znajdującym się w szkole ładunku wybuchowym. Do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy, strażacy i ratownicy pogotowia.

To miał być zwyczajny dzień w wielowiejskiej szkole. 30 października, zamiast normalnych zajęć, pracownicy i uczniowie zostali jednak ewakuowani z powodu alarmu bombowego. Kilka minut przed godz. 10.00 pracownik odebrał telefon z informacją, że w placówce została podłożona bomba.

Niezwłocznie powiadomiono gliwicką policję i służby ratunkowe, a dyrektor szkoły zarządziła ewakuację. Do akcji wkroczyli policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy dokładnie sprawdzili budynek. Żadnych materiałów wybuchowych jednak nie znaleziono.

Taki scenariusz obowiązywał podczas ćwiczeń służb ratunkowych na wypadek podłożenia materiałów wybuchowych. W akcji udział wzięli policjanci gliwickiej komendy miejskiej, straż pożarna, pogotowie ratunkowe.

colab

Po zakończonych ćwiczeniach dzieci i młodzież miały okazję wysłuchać wykładów policyjnych pirotechników oraz ratowników medycznych. Ćwiczenia miały na celu przygotowanie młodzieży na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych.


Pomóż dziewczynie z Gliwic!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here