SixSilver Jubiler Gliwice

Uczniowie oraz personel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielowsi zostali ewakuowani w związku z informacją o znajdującym się w szkole ładunku wybuchowym. Do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy, strażacy i ratownicy pogotowia.

To miał być zwyczajny dzień w wielowiejskiej szkole. 30 października, zamiast normalnych zajęć, pracownicy i uczniowie zostali jednak ewakuowani z powodu alarmu bombowego. Kilka minut przed godz. 10.00 pracownik odebrał telefon z informacją, że w placówce została podłożona bomba.

tygiel

Niezwłocznie powiadomiono gliwicką policję i służby ratunkowe, a dyrektor szkoły zarządziła ewakuację. Do akcji wkroczyli policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy dokładnie sprawdzili budynek. Żadnych materiałów wybuchowych jednak nie znaleziono.

Taki scenariusz obowiązywał podczas ćwiczeń służb ratunkowych na wypadek podłożenia materiałów wybuchowych. W akcji udział wzięli policjanci gliwickiej komendy miejskiej, straż pożarna, pogotowie ratunkowe.

Po zakończonych ćwiczeniach dzieci i młodzież miały okazję wysłuchać wykładów policyjnych pirotechników oraz ratowników medycznych. Ćwiczenia miały na celu przygotowanie młodzieży na wypadek zaistnienia sytuacji niebezpiecznych.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here