SixSilver Jubiler Gliwice

Od 6 maja do 6 czerwca br. Zarząd Dróg Miejskich przyjmował wnioski, które zawierały propozycje zmian, oczekiwanych w Strefie Płatnego Parkowania.

W odpowiedzi na ogłoszone badanie opinii publicznej dotyczące funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Gliwicach do ZDM wpłynęło 176 ankiet.

Jakie zmiany proponowali mieszkańcy?

– Najwięcej z nich – 33 głosy dotyczyły wprowadzenia ograniczeń związanych z wydawaniem abonamentu mieszkańca. Druga, z największą liczbą 29 głosów, była propozycja stworzenia możliwości realizowania opłat za postój w strefie kartą płatniczą. Na trzecim miejscu, pod względem ilości oddanych głosów, wnioskujący wskazywali konieczność wprowadzenia zmiany godzin funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania.

22 respondentów opowiedziało się za rozszerzeniem obszaru strefy, 21 osób uważa, że należałoby zwiększyć opłaty i kary, a 11 uczestników ankiety wnioskowało o zwiększenie ilości parkomatów.

Wśród pozostałych propozycji znalazły się m.in. budowa parkingów, umieszczenie na parkomatach map z oznaczeniem lokalizacji innych tego typu urządzeń czy wprowadzenie ulg dla osób pracujących w Strefie Płatnego Parkowania.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że w najbliższym czasie na podstawie złożonych w badaniu opinii publicznej postulatów, przygotuje propozycje zmian związanych z funkcjonowaniem Strefy Płatnego Parkowania.

53 KOMENTARZE

 1. tak ankieta to jest HIT, na pytania odpowiedzieli chyba tylko pracownicy UM i inkasenci którzy łupią kierowców
  176 ankiet, a mieszkańców jest 160 tyś. to faktycznie jest obiektywny głos, HAHAHHA

 2. A czy ktoś może poruszył sprawę ustawienia tych parkometrów. . Co robić gdy słońce wali prosto w ekran !Może jakieś inne ukształtowanie tych “” żadnych “” osłon !

 3. Proponuję najpierw zainteresować się faktem, że jedynie jakieś 10% miejsc jest prawidłowo oznakowanych. Cała reszta, to opłata pobierana nielegalnie.

 4. Parkowanie parkowaniem ale nikt nie zwrócił uwagi na to że kot przechodzi przez ulicę a tam nie ma pasów. Proponuję namalować tam pasy i postawić światła na przycisk. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

 5. Naliczanie za parking płatny powinien być tak jak jest w Katowicach. Od momentu kiedy kontroler wystawi nam świstek za wycieraczkę. Płatność jest przez Internet i nie ma z tego tytułu jakiś dodatkowych kar.

 6. Jak zwykle ankieta przeprowadzona w. Sposób który odpowiada ankieobiorcy a więc czego się dziwić że nagle mieszkańcy którzy mają płacić za parkingi chcą jeszcze wydłużenia czasu opłaty lub też rozszerzenia strefy to przecież kasa która wpłynie do budżetu miasta a więc kto za tą ankietę stoi i wynikami wiadomo prezydent jego ludzie.. Przypomnijmy sobie tramwaje.

 7. Janusz Szajnowski tramwajów ? A po co one ? Przecież są zasilane prądem a prąd w Polsce jest z węgla … Tramwaje tak ale po zbudowaniu atomówki

 8. Gosia Pol nie widzę związku jednego z drugim 🙂 ja rano zawsze mam gdzie zaparkować, na placu Piłsudskiego jest pusto, to chyba aż tak wielu mieszkańców tam nie parkuje? 🙂

 9. To ciekawe. według mnie wielkim problemem jest jakość ekranów, na których nic w słońcu nie widać. No i problem rangi sznura do snopowiązałek: jak w XXI wieku uiścić należność za parkowanie kartą płatniczą?

 10. 29 głosów …..to jakiś żart, groteska, ciekawe czemu gliwickie media nie trąbiły o tej ankiecie tylko przytaczają jej wyniki po miesiącu …. czyżby była wewnętrzna ?

 11. Krystyna Radzikowska-Karwatka jasne! A gdzie ludzie, mieszkający w centrum mają niby parkowac? Juz teraz jest ciasno, a co dopiero gdyby reszta miała abonament!

 12. Damian Lipok szanowny Panie. Tak sie sklada ze poki co samorządy nie sa i nie beda jakby chciala pewna grupa z Gdanska moznowladcami w wolnych miastach… wladze samorzadowe ( normalne ) sa w zsynchronizowanym systemie z władzą panstwa i w tym z MSW i A. To tylko kwestia dobrej woli i decyzji rady miasta. Tak jak to mialo miejsce w wielu innych miastach Polski. Straz Miejska zlikwidowano tam bo nie sluzyla mieszkancom a ich… denerwowala ( uzylem dyplomatycznych slow ). Ich wyludzeniowozy z blokadami przekazono w darze Policji a Ministerstwo zwiekszylo obsade garnizonu didatkowymi funnkcjonariuszami. Jak sie chce to sie da. Tak jest w nirmalnych miastach gdzie wlodarze licza sie z opinia obywateli. W miadtach platfusich obywatele nie sa ważni. W platfusich miastach wladzy centralnej robi sue na zlosc a mieszkanciw i ich opinie ma sie gdzies. Rozbudowuje sie za to do granic smiesznosci wszystkie platfusie przyczulki a wiec urzedasow mrowia , UM spolki miejskie , straże i co sie tylko da zeby stada swoich zwolennikow i ich bezrobotnych z rodziny pousadzac. Im wiecej administracji i nierobow zaleznych od UM tym lepiej bo to tlum wdzecznych ktory bedzie glosowal zeby bylo jak bylo. 🙂 )) Inaczej zreszta nie beda mieli fajnej fuchy… Nieprawdaz ? 🙂 )))). W Gliwicach jak sami urzednicy UM plus Staz istrefa parkowania i pociotki ze spolek miejskich pojfa glosowac to obecny prezydent jest dozywotnio 🙂 ))))))). A mnoza sie w tych urzedach jak mrowki faraona 🙂 ))))). Recepta na poprawe jakosci zycia w Gliwicach jest zmiana prezydenta i rozgonienie skisnialej ekipy. Wlacznie ze sluzalczymi gazetami i portalami ktore bez zlecen na miejskie przetargi i ogloszenia by nie istnialy 🙂 )))) nie podejmuja zadnej przeciez istotnej polemiki ani nie ma w nich chyba ani jednego niezaleznego dziennikarza. Wszystko potulne myszki na smyczy UM i na garnuszku UM

 13. ale ja nie pytam o likwidacje SM i reszt rzeczy pytam jak pan sobie wyobraza dofinansowanie policji Gliwickiej zeby wystawiła wiecej patroli ??????? Bo na chwile obecną tego nie da się zrobić. Policja w Gliwicach nie jest wstanie wystawić więcej policjantów a pozatem policja nie jest wstanie przejąć wszystkich obowiązków SM

 14. Jakich zmian oczekuja gliwiczanie ? 🙂 )))) zmian w Urzedzie Miejskim bo co niektorym cwaniakom d… do stolkow przyrosly. Zmiana zakamuflowanej platformerskiej wladzyktora dba tylko o inwestorow zagranicznych i wlasnych poplecznikow a mieszkancow ma gdzies i tylko obciaza wciaz haraczami. Zmniejszenie urzedasow w UM, likwidacja strwf platnego parkowania , likwidacja strazy miejskiej i przekazanie tych aut i srodkow na dodatkowe dzielnicowe placiwki policji. Przywrocenie tramwajow i wydluzenie linii do Ostropy a potem Wilczego Gardla. Z czasem uricjomienie drugiej linii przez Sisnice na Trynek iSikornik. Kolwjnej z centrum na Łabędy. I juz sie ruch aut zmniejszy 🙂 )))))

 15. Damian Lipok – zwyczajnie tak jak w wielu innych polskich miastach gdzie decyzja rady zlikwidowano pasożytów a srodki przeznaczono na pozyteczne cele np przekazanie pomieszczen pod nowe osiedlowe placowki Policji. Jakosc polskiej Policji jest coraz lepsza i coraz wieksze jest zaufanie spoleczne – w przeciwienstwie do szwndaczy upierdliwcow ze strazy miejskich ktorych glownym celem jest rano wyjsc i pozbyc sie bloczka z mandatami…. o jakosci wyszkolenia i kompetyncji czy poczuciu misji spolecznej nie mowie… Po prostu matolki wypisywacze mandatow zeby gminie do kiesy naladowac. Wracajac do stref parkowania – gdyby jeszcze te srodki byly przeznaczone np na budowe pietrowych i dozorowanych parkingiw w centrum to by to jeszcze mialo sens. Niestety tak nie jest. To kokejny oretekst do zbierania characzy i wypisywania mandatów- zwyczajne kolejne utrudnienia dla mieszkancow i gości. Gliwice pod platfusianymi rzadami staja sie coraz mniejnprzyjazne – co zreszta widac po wciaz zmniejszajacej sie liczbie mieszkancow. Proponowalbym jeszcze oprocz rozbudowy Urzedu Miejskiego , kolejnych koszar szwendaczy wyludzaczy ze Starzy Miejskiej i bezrobotnych z Stref Parkowania czy sluzalczych miejskich gazet i portali finansowanych z UM wybudowac na Zwyciestwa szafe. Tak – szafe taka jak w komedii ” Miś”. Lizodupy by mogly spiewac tam na czesc naczelnego platfuska ” lubu dubu niech nam zyje prezes klubu ” 🙂 ))))) i podsuwac pomysly genialne na kolwjne likwidacje marnotrastwa i wyprzedaże po waskotorowce, tramwajach itd… w nagrode powinni distawc zdjecia z Grzesiem na wzór zdjecia naczelnego miejskiego platfuska.

 16. Jak bus będzie co 10-15 min to do pracy na 250% nie będę jeździć autem I martwić się gdzie zostawić auto ale linia na Tychy co godzinę 3 a potem nic

 17. Janusz Szajnowski a pytam pana o konkrety nie ogólniki proszę mi wyjaśnić jak pan to chce zrobić skoro tak rzucił pan pomysłem wieć sądze że przemyślał pan to co napisał i jest wstanie mi to wytłumaczyć

 18. Alicja Ciura a ja to rozumiem. Okoliczne ulice płatnej strefy są tak obłożone w płatnych godzinach, ze mieszkańcy nie mają gdzie parkować. A nie mogą wykupić abonamentu żeby parkować kilka metrów dalej na płatnej strefie.

 19. Te strefy to nieporozumienie. Ruch zmalał dzięki temu? Wcale! To sposób miasta na wyludzanie pieniędzy nic więcej

 20. dlaczego mieszkańcy gliwic nic nie słyszeli o tej ankiecie, cicho sza.. żeby przypadkiem nie było głosów krytycznych? a potem nagle wyniki, wg których mieszkańcy chcą dłuższych godzin płatnych, ?
  a może by tak zrobić więcej parkingów? np na terenie dawnej huty 1 maja.. gdzie od 10 lat mamy wielką betonową płytę o powierzchni kilku ha…
  a może by tak ustanowić możliwość kupienia abonamentu w um na zwyciestwa, a nie na bojkowskiej na zadupiu miasta?

 21. Damian Lipok – tak jak w innych wolnych od platfusow miastach. Gdzie dobro mieszkancow jest najwazniejsze a nie stada wyludzaczy przydupasow

 22. Można takie manekiny sklepowe ubrać w odblaskowe kamizelki żeby ludziom siedzącym w oknach było lżej na sercu.

 23. Janusz Szajnowski jestem ciekaw jak pan chce rozwiązać temat dofinansowania policji żeby było więcej patroli widać że nie ma pan pojęcia o tym co pan napisał

 24. Szkoda, ze jak zwykle pominięto Radę Dzielnicy. Wszak to nasi mieszkańcy są najbardziej zainteresowani ta strefa.

 25. Zlikwidowac te strefy i wyludzanie od mieszkancow kolejnych oplat ! Podobnie ze straza miejską. Tylko irytujace szwendacze – wyludzacze nic wiecej. W wielu miastach juz to polikwidowano i bardzo dobrze ! Dofinansowac za to policje zeby bylo wiecej widicznych patroli zwlaszcza nocą

 26. By się lepiej zainteresowali poprawnym oznaczeniem stref zamieszkania. Na Waryńskiego była i wyparowała. W Brzezince dzisiaj na ul. Lubelskiej trzasnęło auto małe dziecko. Tu jest PROBLEM. A parkować zawsze będzie gdzie….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here